1
Tūrisma ziņas 🔔

Kaņepes legalizēšana Vācijā: jauns iemesls aizceļot uz Berlīni 💨

Pirmajā aprīlī pasaulē izplatījās ziņa, ka Vācijā stājies spēkā likums par kaņepju legalizēšanu. Tā ir priecīga vēsts daudziem cilvēkiem, kuri viesojoties šajā valstī, kas ir plaši pazīstama ar savu "Ordnung" kultūru, nevēlas iekļūt nepatikšanās, pamielojoties ar kaņepju produktiem. Lai gan kopš likuma stāšanās spēkā pagājušas tikai dažas nedēļas, prieku neslēpj arī ceļotāji, kuri arvien biežāk interesējas par ceļojumu uz Berlīni.

Kādi ir jaunie noteikumi attiecībā uz marihuānu Vācijā?

No 2024. gada 1. aprīļa:

  • 🔞 Pilngadīgas personas (vecākas par 18 gadiem) drīkst publiskās vietās uz savas personas glabāt līdz 25 gramiem žāvētas kaņepes.
  • 🍃 Pieaugušie drīkst audzēt līdz trim augiem katrā mājsaimniecībā.
  • ⚠️Tomēr cilvēkiem nebūs atļauts smēķēt kaņepju cigaretes skolu, sporta centru tuvumā (100 metru radiusā) vai "gājēju zonās"! Ņemiet šo vērā, jo Vācijas policistu asociācijas ir brīdinājušas, ka šos noteikumus kontrolēs!

 

Sociālo tīklu mēmes un ceļojumu uz Berlīni bums

Kopš 1. aprīļa Vācijā oficiāli legalizētas kaņepes, un cilvēki no 18 gadu vecuma drīkst nēsāt līdzi 25 gramus kaņepju, kā arī audzēt ne vairāk kā trīs marihuānas augus mājās. Tādējādi Vācija kļuvusi par lielāko Eiropas valsti, kas pieņēmusi šo likumu. Šai ziņai plaši izskanot ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē, sociālos tīklus pārpludināja mēmes, bet Vācijas pilsētu ielās izgāja svinētāji.

Lielāku interesi var novērot arī par ceļojumiem uz šo valsti. Kopš aprīļa sākuma ievērojami pieaudzis interese par ceļojumu uz Berlīni, un droši vien nevienam nerodas jautājums, kāpēc. Protams, kaņepes tagad ir vēl viens šīs pilsētas pievilcības objekts, taču ir vērts to apmeklēt ne tikai šī iemesla dēļ. Piedāvājam galvenos apskates objektus Berlīnē, kurus paspēsiet apskatīt pat īsā brīvdienu ceļojumā.

  • Brandenburgas vārti. Tie ir pilsētas un visas Vācijas simbols, kas atrodas pilsētā kopš 18. gadsimta un pieredzējuši daudzus apvērsumus un svētkus.
  • Berlīnes mūra piemineklis. Šajā memoriālā saglabājušās mūra daļas, kas kļuvušas par dažādu gleznu izstādi, iezīmējot Vācijas sadalīšanu un apvienošanos.
  • Muzeju sala. Šī sala iekļauta UNESCO mantojuma sarakstā un atrodas pašā pilsētas sirdī. Šeit izvietoti pieci pasaules slaveni muzeji, tostarp Pergamon muzejs un Altes muzejs.
  • Reihstāga ēka. Šī ēka ir Vācijas parlamenta mītne, kas slavena ar arhitekta Normana Fostera projektēto stikloto kupolu, no kura paveras pilsētas panorāma.
  • Checkpoint Charlie. Aukstā kara laikā pazīstamākais Austrumu un Rietumu Berlīnes mūra šķērsošanas punkts. Tagad šeit ierīkots muzejs.
  • Berlīnes katedrāle. Galvenais Muzeju salas objekts, no kuras kupola paveras brīnišķīga pilsētas panorāma un var iepazīties ar Vācijas reliģisko vēsturi.
  • Holokausta memoriāls. Šo memoriālu veido 2711 betona plāksnes, kas izvietotas slīpā laukumā.