1
Iedvesmai 💡

Eiropas skaistākās pārgājienu un pastaigu takas - kurp doties


Pārgājienu takas un dažādas dabas takas ir lielisks veids, kā tuvāk iepazīt valsts dabu un mazpilsētas, kā arī ideāla izvēle ekskursiju tūristiem. Pārgājieni piedāvā iespaidīgas ainavas un panorāmas, un, pavadot vismaz dažas stundas dabā, ir iespēja atpūsties un izrauties no ikdienas rūpēm. Lūk, daži no skaistākajiem pārgājienu maršrutiem Eiropā, kas varētu iedvesmot jūsu nākamajam pārgājienam.

🚶Cinque Terre, Itālija
Šis reģionālais parks Itālijā ir iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, un tas ir slavens ar saviem pieciem zvejnieku ciematiem. Šie mazie Cinque Terre ciematiņi atrodas Itālijas Rivjēras piekrastē, un tos savieno gājēju takas. Pārgājieni šeit piedāvā iespaidīgus Vidusjūras skatus, izsmalcinātu arhitektūru un vīna dārzus. Tā ir lieliska iespēja iepazīt ne tikai Itālijas dabu, bet arī tās bagāto kultūru.

🚶Tour du Mont Blanc: Francija, Itālija, Šveice
Lai gūtu vēl vairāk aizrautības un dabas daudzveidību, Tour du Mont Blanc ir pārgājienu taka, kas apvij Monblāna masīvu. Alpu ainavas ir elpu aizraujošas: ielejas, kalni, mazi ciematiņi. Jāatzīmē, ka šis ir viens no populārākajiem pārgājienu maršrutiem Eiropā, kura kopējais garums ir 165 km. Visam maršrutam ir nepieciešama atbilstoša sagatavošanās. 

🚶West Highland Way, Skotija
Šis garais gājēju ceļš stiepjas no Milngavijas līdz Fort Viljamsai, un tajā paveras dažas no Skotijas krāšņākajām ainavām: ezeri, kalni, purvi. Vēstures mīļotājiem īpaši patiks šis maršruts, kas piedāvā ieskatu Skotijas vēsturē ar dažādām vēsturiskām vietām, piļu drupām, senām apbedījumu vietām, kalniem un pakalniem.

🚶Camino de Santiago, Spānija
Šis ir viens no populārākajiem katoļu svētceļojumu maršrutiem. Camino de Santiago ir pārgājienu taka, kas stiepjas pāri Spānijai un ved uz Santjago katedrāli Kompostelā, kur, kā tiek uzskatīts, ir apglabāts apustulis Jēkabs. Neatkarīgi no tā, vai esat vai neesat reliģiozs, šī ceļa gājiens, iespējams, ikvienam ir pārveidojošs ceļojums, un, lai sevi izaicinātu, ir nepieciešama liela sagatavošanās.

🚶Plitvica ezeru nacionālais parks, Horvātija
Arī šis parks, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, ir slavens ar savu mežu skaistumu, ūdenskritumiem un kristāldzidrajiem ezeriem. Pārgājieni šajā parkā ir ieteicami tiem, kas vēlas dabu un svaigu gaisu, un koka takas un takas ļauj iepazīt dabas brīnumus tuvplānā.

🚶Wicklow Way, Īrija
Šis ir Īrijas vecākais gājēju ceļš, kas vijas cauri gleznainajiem Wicklow kalniem. No tā paveras panorāmas skati uz pakalniem, ielejām un ezeriem. Taka piedāvā iespēju iepazīt draudzīgos vietējos iedzīvotājus un izpētīt senus klosterus un mazus ciematiņus.