1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

No lidostas uz viesnīcu un atpakaļ - privāts transfērs vai sabiedriskais transports? 🚌

Plānojot atvaļinājumu, mēs parasti domājam par to, kur dosimies, kur nakšņosim un ko apmeklēsim, taču ir svarīgi padomāt arī par to, kā pārvietosimies attiecīgajā valstī, un jo īpaši par to, kā nokļūt no lidostas uz viesnīcu. Divi populārākie veidi, kā tikt no lidostas uz viesnīcu, ir privātie transfēri un sabiedriskais transports.

PRIVĀTIE TRANSFĒRI

Privātie transfēri ir pakalpojums, kas ātri un ērti nogādās jūs no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ. Pieredzējuši un draudzīgi šoferi sagaidīs jūs norunātajā vietā un nogādās jūs un jūsu bagāžu galamērķī. 

Privātā transporta priekšrocības:

  • Jums nebūs stresa. Kad rezervēsiet transfēru, vadītājs jūs sagaidīs, tiklīdz iznāksiet no lidostas, un aizvedīs pa taisno uz viesnīcu. Jums nebūs jāuztraucas par to, kurp doties, ar kuru autobusu vai vilcienu braukt un kurā pieturā izkāpt. 
  • Lielāks komforts. Izmantojot privāto transfēra pakalpojumu, jums būs nodrošināta sēdvieta un vieta bagāžai. Sabiedriskajos autobusos vai vilcienos pīķa stundās jūs varat sastapties ar cilvēku pūļiem, tāpēc var nākties stāvēt kājās, sargājot mantas visu brauciena laiku. 
  • Jūs ieradīsieties ātrāk. Jūs ne tikai droši sasniegsiet galamērķi, bet arī ietaupīsiet laiku, izmantojot transfēra pakalpojumus. Dažās valstīs sabiedriskais transports kursē diezgan reti, tāpēc var nākties gaidīt autobusu stundu vai pat ilgāk. Tikmēr transfērs nodrošina rezervētu transportu, kas ieradīsies, lai jūs sagaidītu īstajā laikā. 


Privāts transfērs no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ parasti ir iekļauts jūsu brīvdienu cenā, ja izmantojat ceļojumu aģentūras pakalpojumus.

AirGuru galamērķi ar iekļautu transfēru: 

 

Protams, varat izmantot arī taksometru un transporta pakalpojumus, kas pieejami šajā valstī. Pasaulē populārākās braukšanas maksas pakalpojumu platformas ir UBER un BOLT. Lai gan organizētā transfēra ilgums ir atkarīgs no attāluma, satiksmes un citiem apstākļiem, ceļojot ar privāto transportu, jūs nokļūsiet galamērķī ātrāk nekā ar grupu transfēra pakalpojumu, jo jums nebūs jāapstājas pie citām viesnīcām un jāgaida, kamēr pasažieri izkāpj. Tomēr jāņem vērā arī tas, ka šo pakalpojumu cenas parasti ir atšķirīgas - grupas transfērs parasti izmaksās lētāk nekā privātais transfērs, piemēram, BOLT vai UBER.

SABIEDRISKAIS TRANSPORTS

Sabiedriskais transports var būt ērts un lēts veids, kā nokļūt no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ, ja apmeklējat pilsētu ar labi attīstītu sabiedriskā transporta infrastruktūru. Lielākajās Eiropas pilsētās no lidostas uz pilsētas centru kursē autobusi, vilcieni vai metro, kurus var atrast vai nu pašā lidostā, vai arī uzreiz pēc izbraukšanas no tās. Neuztraucieties, ja nevarat atrast sabiedriskā transporta pieturvietu, parasti lidostās ir norādes, kas norāda pieturvietu virzienu.  

Piemēram, ierodoties burvīgajā Itālijas galvaspilsētā Romā, no lidostas (Ciampino vai Fiumicino) uz pilsētas centru var nokļūt tikai pusstundas laikā, un autobusi kursē ik pēc 10 minūtēm. Sabiedriskā transporta infrastruktūra pilsētā ir lieliska. Romas iedzīvotājiem un viesiem ir pieejami tramvaji, metro, autobusi un vilcieni. Kopumā Romā ir vairāk nekā 8000 sabiedriskā transporta pieturvietu, tāpēc varat būt droši, ka ātri nokļūsiet tur, kur vēlaties. Arī sabiedriskā transporta biļešu cenas šajā pilsētā ir pieņemamas. Ceļš no lidostas uz pilsētas centru maksās no 6 līdz 14 eiro, savukārt dienas biļete ar neierobežotu sabiedriskā transporta izmantošanu maksā 7 eiro. Šī cena būs ievērojami zemāka nekā privāta transfēra vai taksometra pakalpojuma rezervēšana. 

Jautājumi? Ļaujiet AirGuru ceļojumu profesionāļiem uz tiem atbildēt!

Vienmēr pārbaudiet, vai ceļojuma cenā ir iekļauts privāts transfērs no lidostas uz viesnīcu un atpakaļ. Ja tā ir, jums par to vairs nebūs jāuztraucas. Ja nē, neuztraucieties – vispirms internetā izlasiet par sabiedrisko transportu pieejamību un pārbaudiet maršrutus Google kartēs vai jebkurā citā jūsu valstī pieejamā sabiedriskā transporta lietotnē. Un, ja jums ir kādi jautājumi, uz kuriem nevarat atrast atbildes, lūdzu, sazinieties ar mums:

Tālrunis: +371 67660438 E-pasts: sveiki@airguru.lv


Vēlaties redzēt vairāk ziņu un ceļojumu padomu? Sekojiet mums FACEBOOK un INSTAGRAM!