1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Side, Turcija - uzzini visu par to!

Vai esi dzirdējis par burvīgo Sides pilsētiņu Turcijā? Tā atrodas Antaljas dienvidaustrumu piekrastē un ir īsta pērle tiem, kas meklē gan vēsturisku šarmu, gan skaistu atpūtu pie jūras.

Jau kopš seniem laikiem Side ir bijusi nozīmīga pilsēta, un tās nosaukums tulkojumā nozīmē "granātābols", kas simbolizē auglību.

Starp citu, leģenda vēsta, ka tieši Side ir vieta, kur savulaik satikās Kleopatra un Marks Antonijs - vai nav romantiski? Mūsdienās Side ir ideāla vieta gan mīlētājiem, gan ģimenēm ar bērniem, jo te var izbaudīt veselīgu gaisu, seklus ūdeņus un daudz jautru aktivitāšu mazajiem.

Zināji, ka Side kādreiz bija slavena kā liels vergu tirdzniecības centrs un pat pirātu mītne? Jā, šai senajai pilsētai ir visai raiba vēsture! Taču laiki mainās, un tagad Side ir kļuvusi par iecienītu Vidusjūras kūrortu, kur var izbaudīt gan brīnišķīgo seno pilsētu ar tās bagātajiem antīkās pasaules pieminekļiem, gan mājīgas un komfortablas viesnīcas, gan baltas smilšu pludmales. Netālu no Sides atrodas divas jaukas kūrortpilsētiņas - Čelakli, kas atrodas 12 km attālumā, un Kumkej, kas ir tikai 6 km attālumā. Tā ka, ja vēlies izbaudīt Turcijas saulīti un vēstures elpu, Side un tās rajons noteikti būs lieliska izvēle atvaļinājumam.

Ko redzēt Sidē un kā izklaidēties

Noteikti iesakām apskatīt Sides senās pilsētas arhitektūras pērles:

 • 🌅 Apollo templis - īpaši skaists saulrietā! 
 • 🏛️ Amfiteātris, kur kādreiz notika gladiatoru cīņas
 • Pilsētas mūris, kas reiz apjoza visu Side
 • Senie vārti, pa kuriem savulaik gāja laurus plūkuši karavīri
 • Dažādu tempļu drupas, piemēram, Tihe un Fortūnas tempļi
 • 🛀🏼 Romiešu termas - seno laiku SPA! 
 • 🏺Sides muzejā var apskatīt vērtīgus arheoloģiskos atradumus no dažādiem vēstures periodiem

Tikai 6 km no Sides atrodas Manavgatas ūdenskritums - līdzīgs Ventas rumbai savā formā, ar jaukām kafejnīcām un piknika vietām apkārtnē.

Ja gribas kārtīgi izklaidēties, varat apmeklēt "Water Planet" akvaparku Okurdžalarā. Tur ir:

 • Mākslīgo viļņu baseins
 • Tramplīni lēkšanai ar gumiju
 • 27 slidkalniņi
 • Bērnu baseins
 • Pa apli tekoša upe
 • Un vēl daudz citu atrakciju gan lieliem, gan maziem!

🏝️Sides pludmales un atpūta tajās🏖️

Sides pludmales un atpūtas iespējas ir vienkārši fantastiskas! Šeit jūs varat izbaudīt plašās, balto smilšu pludmales un kristāldzidro jūru.

Izvēlieties sev piemērotāko pludmali - rietumu piekraste ir dzīvīgāka, ar vairāk viesnīcām un ērtāku ieiešanu jūrā, kas ir ideāli ģimenēm ar bērniem.

Savukārt, ja vēlaties vairāk privātuma un vienatnības, dodieties uz austrumu piekrasti, kas ir klusāka un mierīgāka.

🏨 Kur palikt Sidē

Sidē netrūkst viesnīcas - gan lielas kūrortviesnīcas, gan mazākas un mājīgākas viesnīcas, un visu izmēru budžetiem derīgas.

Daudzas viesnīcas piedāvā daudzveidīgas izklaides iespējas, īpaši ģimenēm ar bērniem, tostarp baseinus, animācijas programmas, bērnu rotaļlaukumus, auklīšu pakalpojumus un miniklubs. Papētiet viesnīca, pirms rezervējat - ir tā vērts izvēlēties kādu, kas varbūt ir nedaudz dārgāka, bet kur bērnus pieskata un izklaidē, kāmēr vecāki var atpūsties.

AirGuru piedāvā viegli-lietojamu katalogu, kurā var atlasīt savas vajadzības - ieskaties tajā un atrodi lielisku piedāvājumu atpūtai Sidē jau šodien un tagad! 

Ēšana un iepirkšanās Sidē

Ēdināšana un iepirkšanās Sidē ir īsts piedzīvojums! Restorāni un kafejnīcas piedāvā plašu ēdienu klāstu, īpaši jūras veltes, kas ir svaigas un garšīgas. Turklāt internacionālā kulinārija ļauj atrast kaut ko katrai gaumei - vai tu esi gaļēdājs, vegāns vai vienkārši vēlies izmēģināt kaut ko jaunu, Sidē tu atradīsi sev piemērotu ēstuvi. Un neaizmirsti par iepirkšanos!

Šis Turcijas reģions ir slavens ar augstas kvalitātes ādas, tekstila (īpaši Antālijas izšūto linu), keramikas izstrādājumiem un meistaru darbu izsmalcinātību. Vari doties uz tirgu vai veikaliem, bet galvenais - pievērs uzmanību kvalitātei, pirms kaut ko iegādājies, lai nejauši nenopirktu masveidā ražotas tūristu preces. Ar nelielu uzmanību tu atradīsi īstus dārgumus, ko vest mājās kā suvenīrus vai dāvanas tuviniekiem.

Kultūras pasākumi Sidē

Ja esi kultūras baudītājs, Side tev noteikti patiks! Īpaši jāizceļ regulārais ikgadējais Operas un baleta festivāls, kas notiek Aspendosas teātrī jūnijā un jūlijā. Šis senais teātris ir slavens ar savu unikālo akustiku, kas ļauj izbaudīt priekšnesumus pavisam īpašā veidā.

Tas nav viss - no 4. līdz 10. maijam 2024. gadā Sidē notiks starptautiskais "Antalya Dance Music Culture Festival", kurā būs iekļautas tautas dejas, modernās dejas, mūzika, ritmiskā vingrošana, mažorešu grupas un deju teātris.

Lai gan festivāli nāk un iet, mainās un pārveidojas, Sidē vienmēr būs kaut kas kulturāls, ko darīt un baudīt. Tā ka, ja vēlies piedzīvot īstu kultūras kokteili, Side ir īstā vieta, kur to darīt!

Sides rajoni

Sidei apkārt ir vairāki kūrortrajoni, katrs ar savu raksturu:

 • Titrejengola - ideāla vieta, ja meklējat mieru un klusumu
 • Manavgata - slavena ar savu krāšņo ūdenskritumu
 • Kumkoi - plašas smilšu pludmales un dzidrs ūdens
 • Čolakli - mazs, mājīgs ciemats ar labu pludmali
 • Kizilota - lieliska vieta, ja vēlaties izbaudīt dabu un mieru
 • Sorgun - pazīstams ar saviem apelsīnu dārziem un mežiem
 • Kizilagača - neliels, bet sakopts un mājīgs kūrortrajons


Ko lai saka - Side ir vienkārši neaizmirstama vieta atpūtai! Šeit ir viss, ko vien var vēlēties - skaistas pludmales, kristāldzidrs ūdens, bagāta vēsture, aizraujoši apskates objekti, gardas vakariņas, lieliskas iepirkšanās iespējas un, protams, kultūras pasākumi, kas piešķir šai vietai īpašu šarmu. Side ir kā burvju trauks, kas apvieno seno un moderno, mieru un rosību, relaksāciju un piedzīvojumus. Protams, nevar nepieminēt turku viesmīlību - vietējie iedzīvotāji ir laipni un pretimnākoši, it īpaši, ja pats kā viesis izturies ar cieņu. Tāpēc, ja vēlies piedzīvot neaizmirstamu atpūtu, noteikti dodies uz Sidi un izbaudīt tās vēsturisko šarmu un sirsnīgo gaisotni.