1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Ceļojums uz Turciju: kas jāzina, ceļojot uz šo valsti?

Ceļojums uz Turciju ir viena no populārākajām brīvdienu izvēlēm Latvijā. Patiesībā tas nemaz nav nekāds pārsteigums. Galu galā šī valsts piedāvā gan kvalitatīvu atpūtu "viss iekļauts" viesnīcās, gan burvīgas dabas ainavas, bagātu vēsturisko mantojumu un aizraujošu kultūru.

Ja plānojat ceļojumu, šeit būs daži noderīgi padomi par to, kas jāzina, ceļojot uz Turciju:

1) Ceļošanai nepieciešamie dokumenti

Lai ceļotu uz Turciju nepietiek ar personas apliecību jeb ID karti; jums jābūt pasei, kas ir derīga vismaz 150 dienas pēc ierašanās Turcijā. Pārbaudiet arī, vai jūsu pasē ir tukša vieta ieceļošanas/izceļošanas zīmogam. 

Lai ceļotu uz Turciju tūrisma nolūkos, vīza nav nepieciešama. Tomēr ir svarīgi zināt, ka kā tūrists nevarat uzturēties valstī ilgāk par 90 dienām 180 dienu laikā.

2) Valūta Turcijā

Lai gan Turcijas oficiālā valūta ir lira, daudzās kūrortpilsētās par precēm un pakalpojumiem var ērti norēķināties gan ar bankas kartēm, gan eiro. Liras jums var būt nepieciešamas tikai, lai iepirktos nelielos vietējos veikaliņos. 

3) Ceļojumu apdrošināšana

Ja ceļojat uz kādu valsti ārpus Eiropas Savienības, ieteicams iegādāties ceļojumu apdrošināšanu. Tas palīdzēs jums izvairīties no ievērojamiem finansiāliem zaudējumiem slimības vai nelaimes gadījumā. Izvērtējiet apdrošināšanas sabiedrību piedāvājumus un izvēlieties sev piemērotāko. 

4) Lidojums

Tā kā vidējais lidojuma ilgums uz katru pusi ir 3 stundas, jūs galamērķī nokļūsiet ātri. Turklāt Turcijas laika josla ir tāda pati kā Latvijā, tāpēc jūsu atvaļinājumā pulkstenis būs tikpat, cik mājās.

5) Bagāža

Lai izvairītos no problēmām ar bagāžu, pirms ceļojuma noskaidrojiet, ar kuru aviokompāniju ceļosiet. Tas noteiks jūsu bagāžas svaru, tarifus un citus bagāžas pārvadāšanas nosacījumus. Visu nepieciešamo informāciju parasti var atrast aviokompāniju tīmekļa vietnēs. 

Atcerieties, ka rokas bagāžā nedrīkst atrasties šaujamieroči, sprāgstvielas, viegli uzliesmojošas un ķīmiskas vielas, dunči, naži, šķēres un citi asi vai bīstami priekšmeti. Savukārt šķidrumiem jābūt pildītiem 100 ml pudelēs. Kopā šķidrumu daudzums nevar pārsniegt 1 litru, tātad 10 x 100ml pudeles.

Interesējies par ceļojumu? Apskati labākos pēdējā brīža ceļojumu piedāvājumus:

6) Zvani un internets 

Pirms ceļojuma noskaidrojiet, kāda ir jūsu mobilo sakaru operatora maksa par pakalpojumiem Turcijā. Mobilais savienojums Turcijā parasti nav lēts. Jūsu mobilā tālruņa rēķins var ievērojami palielināties gan zvanot vai saņemot zvanus, gan sērfojot internetā. Lai ietaupītu naudu, vislabāk izmantot viesnīcas bezvadu un bezmaksas interneta pieslēgumu.  

Tiesa, Turcijā var iegādāties SIM kartes, kas tūristiem ir bezmaksas, taču pirms to iegādes rūpīgi izlasiet noteikumus un nosacījumus. Dažos gadījumos šīs kartes var izmaksāt pat dārgāk nekā Latvijas operatora pakalpojumi. 

7) Kad doties uz Turciju?

Mēdz teikt, ka Turcijā ir tikai divi gadalaiki – vasara un pavasaris, tāpēc tur var baudīt brīvdienas visu gadu. Ir grūti pateikt, kad ir vislabākais laiks doties uz Turciju, jo viss ir atkarīgs no jūsu vēlmēm un vajadzībām. Ja sapņojat par iespēju aizbēgt no pārmērīga karstuma, lietus vai sniega, dodieties agrā pavasarī vai vēlā rudenī. Tad jūs sagaidīs saulainas debesis un temperatūra ~ 20 °C. Savukārt, ja vēlaties karstas dienas un siltu jūru, dodieties uz Turciju vasarā.  

8) Kultūra un paražas

Ceļojot jebkurā valstī, ievērojiet tās tradīcijas un paražas. Turcija ir valsts, kurā valda musulmaņu vērtības. Dodoties uz mošejām vai citām reliģiskām vietām, valkājiet apģērbu, kas aizsedz ceļgalus un elkoņus. Savukārt sievietēm vajadzētu nēsāt līdzi lakatu, kas aizsedz matus.

9) Transports

Ja brīvdienās vēlaties iepazīt kādu valsti, atklāt tās skaistās ainavas un kultūras bagātības, iespējams, jūs interesē, kā visērtāk pārvietoties. Ir daudz veidu, kā ceļot pa Turciju, un izvēle ir atkarīga no jūsu vajadzībām.

  • Viesnīcas piedāvātās ekskursijas

Tas ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā apmeklēt tūrisma galamērķus. Viss, kas jums jādara, ir jāizvēlas viesnīcas piedāvātā ekskursija, un par visu pārējo parūpēsies viesnīca. Tomēr katrai viesnīcai ir atšķirīgas ekskursiju un/vai transfēru cenas.

  • Auto noma

Automašīna sniedz vislielāko brīvību ceļā, ļaujot viegli nokļūt, kur vēlaties. Tomēr satiksme Turcijā ir diezgan haotiska, un autovadītāji bieži neievēro ceļu satiksmes noteikumus un nav īpaši disciplinēti. Pirms izvēlaties šo ceļošanas veidu, pārliecinieties, vai esat gatavi braukt tādos apstākļos.

  • Sabiedriskais transports

Lielākajā daļā Turcijas lielāko pilsētu sabiedriskā transporta sistēma ir diezgan laba. Tomēr, ja plānojat apmesties viesnīcā, kas atrodas zināmā attālumā no pilsētas, jums var būt grūti nokļūt līdz vēlamajam galamērķim. 

 10) Pārtika un dzērieni 

Turcijas tradicionālā virtuve ir ļoti daudzveidīga un bagāta, un, ceļojot pa šo valsti, ir vērts izmēģināt kādu no tās tradicionālajām garšām. Tomēr, ja nevēlaties eksperimentēt ar ēdieniem, "viss iekļauts" viesnīcas piedāvā arī klasiskus, visiem zināmus ēdienus. 

Ir vērts zināt, ka Turcijā krāna ūdens ir hlorēts, tāpēc ieteicams iegādāties ūdeni pudelēs. 

Neaizmirstams ceļojums uz Turciju ar AirGuru! 

Meklējat ceļojumu uz Turciju? AirGuru.lv jūs atradīsiet dažādus piedāvājumus uz Turciju par ļoti labām cenām. Aizbēdziet no ikdienas un izbaudiet lieliskas brīvdienas jau tagad! 

Vēlaties redzēt vairāk ziņu un ceļojumu padomu? Sekojiet mums FACEBOOK un INSTAGRAM