1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Ceļvedis Malagai - viss, kas jāzin par vienu no senākajām pilsētām Spānijā!

☀️ Malaga ir saulaina pilsēta Spānijas dienvidos, kas atrodas gleznainajā Costa del Sol piekrastē. Tā ir kā dārgakmens, kas spīd Vidusjūras krastā, piedāvājot apmeklētājiem zeltainas pludmales, siltu jūru un ērtas viesnīcas. Taču Malaga ir vairāk nekā tikai pludmales paradīze - tā ir arī vēstures un kultūras šūpulis.

🏛️ Pilsētā jūtama dažādu laikmetu un tautu elpa, sākot no senajiem feniķiešiem un viduslaiku moriem, līdz temperamentīgajiem mūsdienu spāņiem. Malaga lepojas ar aizraujošo flamenko deju, gardajām tapām un izsmalcinātajiem vīniem. Tā ir pilsēta, kas piedāvā daudzveidīgas iespējas un lieliskus iespaidus ikvienam ceļotājam.

Neatkarīgi no tā, vai meklējat atpūtu pludmalē, vēlaties izpētīt vēsturiskās vietas vai izbaudīt vietējo kultūru, Malaga spēj apmierināt dažādas vēlmes un gaumes. Šeit katrs un katra atradīs kaut ko sev tīkamu!

Iesakām Malagu visiem

Malaga piedāvā kaut ko ikkatram - no pludmales atpūtniekiem līdz kultūras un vēstures cienītājiem:

 🏛️ Vēstures mīļotājiem: Malaga ir bagāta ar vēsturiskiem pieminekļiem, kas atspoguļo dažādus laikmetus. Apmeklētāji var izpētīt senā Alcazaba cietokšņa mūrus, apskatīt romiešu amfiteātri un pastaigāties pa šaurajām, bruģētajām ieliņām, kas glabā pagātnes noslēpumus.

💃 Aktīvās atpūtas cienītājiem: Malaga piedāvā daudzveidīgas iespējas aktīvai atpūtai. Ceļotāji var doties aizraujošā pārgājienā pa Caminito del Rey taku, izpētīt Nerja alas vai vienkārši baudīt sauli un jūru pilsētas pludmalēs.

🏺 Mākslas un kultūras entuziastiem: Malaga ir nozīmīgs mākslas un kultūras centrs. Pilsētā atrodas slavenā mākslinieka Pablo Pikaso muzejs, kā arī Carmen Thyssen muzejs. Tāpat var izbaudīt vietējo flamenko deju priekšnesumus un iejusties Malagas unikālajā gaisotnē.

👪 Ģimenēm ar bērniem: Malaga ir piemērota vieta ģimenēm ar bērniem. Pilsētā atrodas dažādi akvaparki, zoo, delfinārijs un citas atrakcijas, kas piemērotas bērniem. Pludmales ar lēzeni ieejamu jūru un smilšu laukumiem ir ideāla vieta, kur pavadīt dienu kopā ar ģimeni.

Izmantojiet AirGuru ērto online katalogu, lai atrastu jums piemērotu ceļojuma piedāvājumu uz Malagu!

Ko apskatīt Malagā?👀

 • 🏰 Alcazaba cietoksnis ir iespaidīgs mauru arhitektūras piemineklis, kas paceļas virs Malagas pilsētas un piedāvā brīnišķīgu skatu uz apkārtni.
 • Castillo de Gibralfaro pils ir vēsturiska nocietinājuma būve, kas atrodas blakus Alcazaba cietoksnim, augstā kalnā virs Malagas, un piedāvā panorāmas skatu uz pilsētu un jūru.
 • Malagas katedrāle ir iespaidīga renesanses stila reliģiskā celtne ar bagātīgu interjeru un skaistu fasādi.
 • Romiešu teātris ir sena celtne, kas liecina par Malagas vēsturi un ir interesants apskates objekts pilsētas centrā.
 • Picasso muzejs ir veltīts slavenā mākslinieka Pablo Pikaso darbiem un ir izvietots viņa dzimtajā mājā Malagā.
 • 🐟 Mercado Central de Atarazanas tirgus ir dzīvīgs un krāsains tirgus Malagas centrā, kur var iegādāties svaigus vietējos produktus un izbaudīt spāņu tirgus atmosfēru.
 • 🏖️ La Malagueta pludmale ir populāra atpūtas vieta Malagā ar zeltainām smiltīm un iespēju baudīt sauļošanos un ūdens aktivitātes.
 • Parque de Málaga parks ir zaļa oāze pilsētas centrā ar krāšņiem dārziem, strūklakām un skulptūrām.
 • Muelle Uno osta ir moderna osta ar restorāniem, veikaliem un izklaides iespējām, kā arī skaistu skatu uz Vidusjūru.
 • Plaza de la Merced laukums ir vēsturisks laukums Malagas centrā, kur atrodas Pablo Pikaso dzimtās mājas un notiek dažādi kultūras pasākumi.
 • ⛰️ El Caminito del Rey taka ir aizraujoša pārgājienu taka gar stāvām klintīm un kanjoniem netālu no Malagas, kas piemērota piedzīvojumu meklētājiem.
 • Nerja alas ir iespaidīga alu sistēma mazāk kā stundas braucienā (65 km) no Malagas ar stalaktītiem, stalagmītiem un senām cilvēku atstātām zīmēm.
 • 🏞️Torcal de Antequera dabas parks ir unikāla karstā karsta ainava ar iespaidīgiem klinšu veidojumiem un daudzveidīgu floru un faunu, tā arī atrodas stundas brauciena attālumā no Malagas, uz tās ziemeļiem.

Ko darīt ar bērniem Malagā 👪

 1. 🐠 Apmeklēt Sea Life Benalmádena akvāriju un iepazīt daudzveidīgo jūras dzīvi.
 2. Pavadīt aizraujošu dienu Aqualand akvaparkā, izbaudot ūdens atrakcijas un slidkalniņus.
 3.  🐬Vērot delfīnu priekšnesumus un uzzināt vairāk par jūras dzīvniekiem Selwo Marina delfinārija.
 4. Doties piedzīvojumiem bagātā izbraucienā Selwo Aventura Estepona parkā.
 5. Izpētīt Parque de Málaga parku un tā rotaļu laukumus (bezmaksas).
 6.  🎵Apmeklēt Museo Interactivo de la Música, interaktīvo mūzikas muzeju, kur bērni var izmēģināt dažādus instrumentus.🎸
 7. Pavadīt dienu La Malagueta pludmalē, baudot sauli, smiltis un jūru (bezmaksas).
 8.  ⛵Izstaigāt Muelle Uno ostu un vērot kuģus, kā arī apmeklēt Palmeral de las Sorpresas parku ar strūklakām un rotaļu laukumiem (bezmaksas).

Labākais laiks ceļojumam uz Malagu - temperatūra un gadalaiki 🌴


Labākais laiks ceļojumam uz Malagu ir atkarīgs no ceļotāja vēlmēm un plānotajām aktivitātēm. Pavasaris (aprīlis-maijs) un rudens (septembris-oktobris) piedāvā patīkamas temperatūras un mazāk pūļa, kas ir ideāli piemērots ekskursijām un pilsētas apskates objektu apmeklēšanai. Vasaras mēneši (jūnijs-augusts) ir vispopulārākais laiks pludmales atpūtai, jo gaisa temperatūra var sasniegt 35°C un augstāk, bet jūras ūdens ir silts un patīkams. Tomēr jārēķinās, ka vasarā Malagā ir visvairāk tūristu un cenas parasti ir augstākas. Ziemas mēneši (novembris-marts) ir vēsāki un lietaināki, taču temperatūra reti noslīd zem 10°C, tāpēc Malaga joprojām ir pievilcīgs galamērķis tiem, kas vēlas izbēgt no aukstuma un izbaudīt pilsētas kultūras dzīvi.

Interesanti fakti par Malagu:

 • 🎣Malagas nosaukums cēlies no fenīciešu vārda "Malaka", kas nozīmē "sālīta zivs", jo senāk pilsēta bija slavena ar zivju sālīšanu.
 • Malaga ir viena no senākajām pilsētām Eiropā, ko dibinājuši feniķieši ap 770. gadu p.m.ē.
 • Pilsēta ir vairāku pasaulslavenu mākslinieku dzimtene, tostarp Pablo Pikaso un aktiera Antonio Banderasa.
 • 🎨Pikaso muzejs ir iekārtots mākslinieka dzimtajā mājā un ir viens no populārākajiem apskates objektiem Malagā.
 • Larios iela ir gājēju iela pilsētas centrā, kas pazīstama ar savu arhitektūru un rosīgo gaisotni, ideāla vieta pastaigām, iepirkšanās un vietējo bāru un restorānu apmeklēšanai.
 • Malagas vēsturiskajā centrā atrodas daudzi arheoloģiskie izrakumi un pieminekļi, kas liecina par pilsētas bagāto vēsturi, sākot no romiešu laikiem līdz mūsdienām.
 • Alcazaba cietoksnis un Gibralfaro pils ir iespaidīgi mauru arhitektūras piemēri, kas paceļas virs pilsētas un piedāvā brīnišķīgu skatu uz Malagu un Vidusjūru.
 • 🍷Malaga ir slavena ar savu gastronomiju, īpaši ar tapām un vīnu, ko var baudīt daudzajos bāros un restorānos visā pilsētā.

Malaga ir burvīga pilsēta, kas piedāvā bagātu vēsturi, aizraujošu kultūru, brīnišķīgas pludmales un gardus ēdienus. Lai Jūsu ceļojums uz Malagu būtu neaizmirstams un gluds, izvēlieties uzticamu ceļojumu partneri.

Ar vairāk nekā 10 gadu pieredzi tūrisma industrijā, AirGuru.lv nodrošinās profesionāli organizētu ceļojumu un lielisku atpūtu. Nevilcinieties un rezervējiet savu sapņu ceļojumu uz Malagu jau šodien, izmantojot AirGuru.lv pakalpojumus!