1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Ceļojums uz Madeiru: laika apstākļi, cenas, apskates vietas 🌸

Madeira - mūžīgā pavasara sala Atlantijas okeānā, Portugāles pērle un, iespējams, katra ceļotāja entuziasta mērķu sarakstā esoša ceļojuma virziens. Šī sala apbur tūristus no visas pasaules ar vienmēr labvēlīgu klimatu atpūtai, brīnišķīgu dabas skaistumu, perfektām, elpu aizraujošām pludmalēm un draudzīgiem vietējiem iedzīvotājiem. Ceļojums uz Madeiru būs vēl neaizmirstamāks, ja vairāk uzzināsiet par šīs salas populārākajām vietām, cenām salā un valdošo klimatu. Tāpēc piedāvājam svarīgākos padomus tiem, kas dodas uz Madeiru.

Cik ilgs ir lidojums uz Madeiru?

Lidojot no Rīgas, salas galvaspilsētu Funšalu sasniegsiet aptuveni 6 stundās. Lidojumi uz Madeiru notiek bieži, un var doties no Rīgas, Viļņas, Varšavas lidostām. Protams, var izvēlēties ne obligāti tiešo čarterlidojumu, taču ar pārsēšanos ceļojums ilgst aptuveni 9 stundas. Galvenā lidosta ir Funšalas lidosta, kas atrodas aptuveni 13 km attālumā no pilsētas. Tātad ceļojums uz Madeiru nav īss, taču mēs apsolām, ka ceļot noteikti ir vērts!

Laika apstākļi Madeirā ir labvēlīgi atpūtai visu gadu

Silts, patīkams klimats ļauj atpūsties šajā salā visu gadu! Šī Portugāles sala ne velti tiek dēvēta par mūžīgā pavasara salu - šeit neizjutīsiet lielu karstumu pat vasaras sezonā. Vidējā gada temperatūra salā nepārsniedz 24 grādus pēc Celsija, bet ziemā nenokrītas zem 16 grādiem.

☀️Janvāris un februāris ir "aukstākie" mēneši salā. Šajā laikā vidējā gaisa temperatūra ir aptuveni 17 grādi. Laika apstākļi Madeirā ziemā noteikti netraucēs baudīt ideālu atpūtu!

☀️Pavasaris salā ir patīkami silts un spirgts. No marta līdz maijam valda patīkams siltums. Laika apstākļi Madeirā aprīlī lieliski piemēroti gan pasīvai, gan aktīvai atpūtai, jo šajā laikā valda 20-23 grādu siltums.

☀️Vasara Madeirā ir karsta, bet ne smacīga. No jūnija līdz septembrim vidējā temperatūra var sasniegt 30 grādus, un augusts ir vissiltākais mēnesis salā. Šajā laikā vidējā temperatūra ir 26 grādi, un saule spīd pat 10 stundas dienā.

☀️No oktobra līdz martam ir nokrišņu sezona. Tieši šajā laikā salā izkrīt visvairāk nokrišņu, taču tikai salas ziemeļu un centrālajā daļā. Laika apstākļi Madeirā novembrī ļauj atpūsties no Latvijas rudens - valda 20 grādu siltums. Atpūtu Madeirā tūristi izvēlas dienvidu daļā, jo tur valda siltāka temperatūra, ir mazāk nokrišņu un vairāk saulainu dienu.

Valsts valūta un cenas Madeirā

Valūta šajā salā ir eiro, un cenas ir ļoti līdzīgas kā Latvijā. Iesakām plānot budžetu un salā meklēt restorānus un kafejnīcas, kur varēsiet nobaudīt vietējos ēdienus par pieņemamu cenu. Ja apmeklējat salas galvaspilsētu Funšalu, iesakām meklēt garšīgu ēdienu centrā esošajā tirgū Mercado dos Lavradores. Tajā atradīsiet mājīgus restorānus, piemēram, Peixaria no Mercado, Restaurante O Tasco, un tajos noteikti nogaršojiet zivju ēdienus! Ēdiena cenas Madeirā ir ļoti līdzīgas, tāpēc lielu atšķirību nemanīsiet, izņemot, pērkot dažas importētās preces. Vairāk par cenām galvaspilsētā Funšalā varat uzzināt šeit.

Ko apskatīt Madeirā?

Šī Portugāles sala ir slavena ar bagātīgu kultūras mantojumu, iespaidīgu ainavu un unikālām apskates vietām. Piedāvājam ceļotāju jau iecienītās apskates vietas Madeirā:

🌆 Funšala.

Salas galvaspilsēta un ļoti dzīvespriecīga pilsēta, kas noteikti atstās iespaidu! Funšalā varēsiet tuvāk iepazīties ar salas vēsturi, kultūru, vietējiem iedzīvotājiem, kā arī apmeklēt rosīgos tirgus.

🚡 Monte pacēlājs un brauciens ar ragavām.

Ceļojuma uz Madeiru laikā nepalaidiet garām iespēju izmēģināt šīs atrakcijas. Iesakām pacelties ar Monte pacēlāju un apbrīnot panorāmas skatus uz salu, bet no augšas var nolaisties ar ragavām.

🌺 Botāniskais dārzs.

Netālu no Funšalas esošais dārzs apbur apmeklētājus ar dažādu sugu augiem, tostarp vietējām un eksotiskām sugām. Apmeklējums tajā atstās neaizmirstamus iespaidus!

⛰️ Augstākās salas virsotnes.

Pārgājienu dabā cienītāji var doties pastaigā Pico do Arieiro un Pico Ruivo kalnos, no kuriem paveras elpu aizraujoša salas panorāma. Madeiras apskates vietas neatstāj vienaldzīgus!

🥾 Pārgājiens Levada do Caldeirao Verde.

Šis pārgājiena maršruts stiepjas apūdeņošanas sistēmā, kanālos, kur tiek uzkrāts lietus ūdens un vēlāk nogādāts uz sausākām salas vietām. Lieliska iespēja pastaigāties brīnišķīgā salas dabā!

🌊 Porto Moniz dabīgie baseini.

Šie dabīgie vulkāniskās izcelsmes baseini ir lieliska vieta peldēm, un no tiem paveras brīnišķīgi skati uz okeānu.

🌿 Laurisilva mežs.

Šis mežs ir iekļauts UNESCO mantojuma sarakstā, un tajā ir lielākā salas bioloģiskā daudzveidība.

Esat gatavi plānot savu ceļojumu uz vienreizējo Atlantijas salu - Madeiru? Izmantojiet AirGuru viegli lietojamo ceļojumu katalogu, lai atrastu vislabāko piedāvājumu sev!

Kādus suvenīrus atvest no Madeiras?

🍷 Madeiras vīns - slavenais stiprinātais vīns ar bagātīgu garšu un aromātu, kas tiek izgatavots no vietējām vīnogām un ir lielisks suvenīrs vai dāvana.

🍯 Madeiras medus - unikāls un garšīgs medus, ko iegūst no vietējām bitēm, kuras apputeksnē salas ziedus, piešķirot medum neatkārtojamu garšu un aromātu.

🫕 Madeiras pinekļu izstrādājumi - rokdarbi un suvenīri, piemēram, grozi, šķīvji un citi priekšmeti, kas izgatavoti no vietējiem pinekļiem un ir lieliska piemiņa no salas.

🧵 Madeiras izšuvumi - skaisti un sarežģīti izšuvumi uz galdautiem, dvieļiem un citiem auduma izstrādājumiem, kas ir viens no salas slavenākajiem amatniecības veidiem.

Atpūta Madeirā ar AirGuru!

Atklājiet šo brīnišķīgās skaistuma Portugāles salu - sniedzām padomus tiem, kas šeit ceļo, kas noteikti noderēs, lai atpūstos bez lielām rūpēm. Ideāla atpūta Madeirā gaida jūs, bet, ja joprojām šaubāties, kurā salas vietā palikt, sazinieties ar AirGuru komandu!