1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Kemera, Turcija - priežu meži un debešķīgas pludmales

Kas un kur ir Kemera?

Kemera ir kūrorts, kas atrodas Turcijas dienvidrietumu piekrastē, Antālijas reģionā, Vidusjūras un Tauru kalnu ciešajā apskāvienā. Šis populārais galamērķis vilina ceļotājus no visas pasaules ar savu kristāldzidro ūdeni, neskarto dabu un bagātīgo vēsturi. Kemeras šarms un plašās atpūtas iespējas ir veicinājušas tās straujo izaugsmi pēdējo gadu laikā, kļūstot par vienu no iecienītākajiem kūrortiem Turcijas rivjērā. Senie laiki un mitoloģiskie tēli, kas saistīti ar šo reģionu, piešķir Kemerai īpašu pievilcību, rosinot ceļotāju iztēli un vēlmi izpētīt šo noslēpumaino galamērķi.

Turcijas kartē Kemeru atradīsiet aptuveni 40 kilometru attālumā no Antālijas starptautiskās lidostas. Pilsēta iekļaujas gleznainā līcī, ko ieskauj Tauru kalnu grēda un Vidusjūras zilganzaļie ūdeņi. Tauru kalni ne tikai rada iespaidīgu fonu Kemeras ainavai, bet arī nodrošina unikālu ekosistēmu ar daudzveidīgu floru un faunu. Vidusjūras kristāldzidrie ūdeņi vilina peldētājus un ūdenssporta entuziastus, savukārt piekrastes klintis un neskartie priežu meži piedāvā elpu aizraujošas pastaigu takas un apbrīnojamus skatus.

Kemeras vēsture sniedzas tālā pagātnē, kad tā bija neliels zvejnieku ciemats. Laika gaitā pilsēta ir piedzīvojusi ievērojamu attīstību, pārtopot par mūsdienīgu un dzīvespriecīgu kūrortu. Mūsdienās Kemera lepojas ar plašu viesnīcu, restorānu, klubu un izklaides iespēju klāstu, kas piemērots dažādām ceļotāju gaumēm un budžetiem. Neskatoties uz straujo izaugsmi, Kemera joprojām saglabā savu burvību un autentiskumu, harmoniski apvienojot senas tradīcijas ar mūsdienu komfortu.

Ko redzēt un darīt Kemerā?

Kemera ir īsta paradīze dabas un aktīvās atpūtas cienītājiem. Pilsētas pludmales ir viens no galvenajiem pievilcības objektiem, kur apmeklētāji var baudīt sauli, smiltis un kristāldzidro Vidusjūras ūdeni. Pilsētas centrālā pludmale ir klāta ar oļiem, savukārt Mēnesgaismas pludmale piedāvā unikālu smilšu un oļu kombināciju. Abas pludmales ir lieliskas vietas, kur pavadīt dienu, sauļojoties, peldoties, un vienkārši relaksējoties un baudot apkārtējo ainavu. Turklāt pludmales ieskauj gleznains priežu mežs, kas pastiprina dabas skaistumu un kuru var izstaigāt pa pastaigu takām.

Ūdens sporta entuziastiem Kemera piedāvā plašas iespējas izbaudīt Vidusjūras ūdeņus.

Niršana ir īpaši populāra aktivitāte, jo piekrastes ūdeņi ir dzidri un bagāti ar jūras dzīvību.

Burāšana un vindsērfings ir lieliski veidi, kā izbaudīt vēja spēku un viļņu enerģiju, savukārt ūdens slēpošana un veikbords ir piemēroti tiem, kas meklē vairāk adrenalīna. Neatkarīgi no prasmju līmeņa, Kemeras ūdeņi piedāvā ko aizraujošu ikvienam.

Kemeras apkārtne ir bagāta ar dažādām aktīvās atpūtas iespējām. Džipu safari ir aizraujoša iespēja izpētīt Tauru kalnus un izbaudīt elpu aizraujošus skatus. Raftings pa straujajām kalnu upēm piedāvā adrenalīna pilnu piedzīvojumu, savukārt paraplāns sniedz iespēju raudzīties uz Kemeru no putna lidojuma. Klinšu kāpšana un pārgājieni ir lieliski veidi, kā izbaudīt apkārtējo dabas skaistumu un pārbaudīt savas fiziskās spējas. Turklāt netrūkst apskates objekti Kemeras tuvumā - piemēram, senās Olimposas un Faselisas pilsētas drupas, Tahtali kalns un Göynük kanjons, kas noteikti ir apmeklējuma vērti. Šeit ir padziļināts saraksts ar interesantiem un pieejamiem apskates objektiem Kemerā un tās apkārtnē:

 • Olimposas drupas
  Netālu no Kemeras atrodas antīkās pilsētas Olimposas drupas, kas tika dibināta III gs. p.m.ē. Šeit joprojām ir apskatāmas teātra, stadiona, vairāku dzīvojamo ēku un Marka Aurēlija triumfa arkas atliekas.

  Tahtali kalns Kemera, Turcija
 • Tahtali kalns un iespēja uzbraukt līdz virsotnei
  Tahtali ir augstākais kalns šajā apvidū, kas sasniedz 2365 metru augstumu. Kopš 2007. gada ir iespējams uzbraukt līdz pašai virsotnei ar vagoniņu, no kuras paveras elpu aizraujoši skati.
 • Phaselis - senā Vidusjūras tirgošanās pilsēta
  Phaselis ir sena Vidusjūras tirgošanās pilsēta ar trim ostām, ko atklāja Rodas kolonisti 7. gadsimtā pirms mūsu ēras. Pilsētā ir saglabājušies akvedukti, antīkais teātris, akropole, tirgus vietas un senās aizsargsienas.

 •  Göynük kanjons
  Iespaidīgs kanjons netālu no Kemera, kur ūdens ir izgrebis akmeni skaistās, plūstošās formās, un kur var nodarboties ar dažādām aktīvām nodarbēm - peldēšanu, zip-lainingu, kanjona safari, pārgājieni pa apkārtnē esošajām takām - kā pieaugušie, tā arī bērni.
 • Mira (Myra) - antīkā pilsēta ar amfiteātri un kapenes klintīs
  Mira ir pazīstama ar savu amfiteātri un virs tā klintī izcirstajām kapenēm, kas saglabājušās kopš 4. gadsimta. Šīs kapenes, kas atgādina dzīvokļus klintīs, kādreiz bijušas krāsainas un ir unikāls vēstures piemineklis.

 • Aspendos amfiteātris
  Aspendos amfiteātris, kas celts 2. gadsimtā, ir vislabāk saglabājies amfiteātris pasaulē ar 15 tūkstošu skatītāju ietilpību. Blakus atrodas muzejs ar seno laiku maskām un māla biļetēm.

 • Gelidonjas bāka
  Gelidonjas bāka darbojas kopš 1936. gada un ir svarīga kuģošanas drošībai, jo atrodas bīstamākajā vietā Antaljas līcī. Bāka izgaismojas ik pēc 3 sekundēm kopš 1990. gada rekonstrukcijas.

Kur palikt Kemerā


Kemera piedāvā plašu naktsmītņu klāstu, kas piemērotas dažādām gaumēm un budžetiem. Pilsētā atrodas daudzveidīgas viesnīcas, sākot no luksusa kūrortiem līdz mazākiem, mājīgākiem un ekonomiskākiem viesnīcu kompleksiem. Neatkarīgi no izvēlētās naktsmītnes, viesiem tiek piedāvātas modernās ērtības, kvalitatīvs serviss un tuvumā vienmēr būs bagātīgas izklaides iespējas, tostarp restorāni, bāri, baseini un ūdens atrakciju parki.

Ģimenēm ar bērniem ir pieejami plaši viesnīcu kompleksi ar daudzveidīgām aktivitātēm un bērnu klubiem. Pāriem, kuri meklē romantiku, ir pieejamas privātas viesnīcas ar luksusa numuriņiem. Savukārt jauniešiem un aktīvās atpūtas cienītājiem ir pieejamas gan luksusa, gan ekonomiska-tipa viesnīcas, kas piedāvā dažādas sporta un izklaides iespējas. Ja vēlaties uzzināt vairāk par apmešanās iespējām Kemerā, aicinām iepazīties ar AirGuru piedāvājumiem, kuros iekļautas rūpīgi atlasītas viesnīcas, kas atbilst dažādākajām prasībām un vēlmēm!

Kad braukt uz Kemeru - klimats un labākais laiks ceļošanai

Kemeras klimatu ietekmē Vidusjūras klimats ar sausu un karstu vasaru. Vispatīkamākie laikapstākļi Kemerā ir vēlā pavasarī un vasaras sākumā (aprīļa beigas-jūnija vidus) un rudenī (septembris-oktobris), kad gaisa temperatūra ir ap 20-30°C.

Šajā laikā tūristu plūsma ir mērenāka nekā vasaras sezonā, tāpēc var izbaudīt mierpilnāku atpūtu un izvairīties no lielām ļaužu masām populārākajos apskates objektos. Cenas viesnīcās un restorānos parasti ir zemākas nekā vasaras mēnešos, kas padara pavasari un rudeni par izdevīgu laiku ceļošanai uz Kemeru

Vasaras vidū, īpaši jūlijā un augustā, temperatūra var sasniegt 35-40°C, kas ir piemērota karstuma cienītājiem. Tomēr jāņem vērā, ka šis ir arī vispopulārākais laiks atpūtai Kemerā, kad tūristu skaits sasniedz maksimumu. 

Ziemā Kemerā ir vēss un lietains laiks ar temperatūru ap 10-15°C. Lai gan šis nav populārākais laiks ceļošanai, ziemas periods var būt piemērots tiem, kas vēlas izbaudīt klusumu un mieru, kā arī ietaupīt uz ceļojuma izmaksām. Tūristu skaits šajā gadalaikā ir vismazākais, tāpēc var netraucēti aplūkot apskates vietas un baudīt vietējo viesmīlību. Jāņem gan vērā, ka dažas sezonālas aktivitātes un pakalpojumi var nebūt pieejami ziemas mēnešos.

Neskatoties uz temperatūras atšķirībām, īstenībā jebkurš gadalaiks ir labs, lai apmeklētu Kemeru, un katram gadalaikam ir savs šarms, ko atklāt!

Noderīga informācija ceļotājiem uz Kemeru

Praktiska informācija, plānojot ceļojumu uz Kemeru

Dodoties uz Kemeru, noderēs zināt:
- Valoda: Turcijā runā turciski, bet Kemerā sastopami arī daudzi cilvēki, kuri māk angļu, krievu, un vācu valoda
- Valūta: Turcijas lira (TRY), bet tiek pieņemti arī eiro un ASV dolāri.
- Svarīgi telefona numuri: Turcijas ārkārtas palīdzības dienests - 112, Latvijas vēstniecība Ankarā: +90 312 405 6121

Transporta iespējas no Antaljas lidostas uz Kemeru

No Antālijas lidostas līdz Kemeras kūrortam var nokļūt nedaudz mazāk kā stundas laikā:
- Ar taksometru - aptuveni 50 eiro, bet esiet uzmanīgi, jo taksisti var mānīties ar summām.
- Ar autobusu - reisi katru stundu, biļetes cena ap 5 eiro
- Ar transfēru, ko organizē tūroperators vai viesnīca - šis ir visdrošākais veids, kā nonākt no lidostas līdz savai Kemeras viesnīcai, un ietilpst katrā AirGuru piedāvājumā.

Izbraucieni un ekskursijas, kas pieejamas no Kemeras

Kemeras apkārtnē pieejamas dažādas ekskursijas:
- Tauru kalnu nacionālais parks ar gleznainām ainavām un pārgājienu takām
- Senās pilsētas Phaselis un Olympos drupas
- Dienas kruīzi pa Vidusjūru ar peldēšanos un saulošanos

Vairāk informācijas par ekskursijām un apskates objektiem var iegūt viesnīcās vai vietējās tūrisma aģentūrās Kemerā.