1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Ceļojums uz Lisabonu - Portugāles galvaspilsēta un tās unikālā apkārtne!

Hei, vai esi gatavs doties neaizmirstamā piedzīvojumā uz Portugāli? Lisabona ir lieliska pilsēta, kur var izbaudīt visu, sākot no pārsteidzošas arhitektūras līdz gardai vietējai virtuvei. Bet Lisabona nav viss! Pavisam netālu no Lisabonas atrodas burvīgs zvejnieku ciemats Kaskaiša ar skaistām pludmalēm un jautru gaisotni.

Ja meklē kaut ko noslēpumaināku, noteikti jāapmeklē Sintra ar tās pasakainajām pilīm un dārziem. Setubala ir lieliska vieta, kur nobaudīt svaigas jūras veltes un relaksēties pie okeāna. Un neaizmirsti par dabas parkiem! Arrabida un Setubal pussala piedāvā elpu aizraujošas ainavas un pārgājienu takas.

Tas viss ir stundas vai mazāk brauciena attālumā no Portugāles galvaspilsētas. Labākais laiks, kad doties uz Lisabonu un tās apkārtni, ir no aprīļa līdz oktobrim, kad laiks ir silts un patīkams. Tad ko tu gaidi? Saņem koferi un dodies pretī piedzīvojumiem Portugālē!

Ceļojums uz Portugāli ir pilns pārsteigumu🌊

Lisabona - neaizmirstamas ainavas un unikāli kvartāli🏰

Lisabona ir lielākā valsts pilsēta un galvaspilsēta. Lisabona, kas atrodas Pireneju pussalas rietumu piekrastē, var lepoties ar varenā vēsturiskā mantojuma un mūsdienu dzīves kombināciju. Šajā pilsētā noteikti ir ko redzēt un kur pastaigāties. Lisabonā atrodas unikāli kvartāli, kas izceļas ar savu īpašo šarmu un skaistumu. Viens no tiem ir Alfama. Tas ir vecākais Lisabonas rajons, kas slavens ar tradicionālajām fado mājām, brīnišķīgajām šaurajām ieliņām un iespaidīgo pilsētas panorāmu no Santa Luzia skatu laukuma.

Vēl viens no ieteicamajiem Lisabonas kvartāliem, ko apmeklēt, ir Baixa, Bairro Alto un Chiado. Baixa rajonā ieteicams apskatīt iespaidīgos laukumus, pastaigāties pa gājēju ielām un apskatīt Rua Augusta arku. Bairro Alto un Chiado kvartālos ir viegli sajust bagāto kultūras dzīvi, šos rajonus apmeklē tūristi, kuriem patīk naktsdzīve vai kuri vēlas iepirkties. Ir svarīgi uzsvērt šīs pilsētas restorānu, kafejnīcu un bāru izvēli, kas kļūst par vienu no iemesliem, kas piesaista tūristus no visas pasaules. 

Lisabona ne velti tiek dēvēta par vienu no skaistākajām Eiropā. Tās apskates vietas apbur viesus no visas pasaules. Iepazīstinām ar dažām no tām:

🏰Belenas tornis un Žeronīmu klosteris. Abas šīs apskates vietas ir iekļautas UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un ir lielisks Manuēla stila arhitektūras paraugs, kurā savijas gotikas un renesanses elementi.

🏰Castelo de São Jorge (Svētā Džordža pils). No šīs senās pils, no kuras paveras elpu aizraujošs skats uz pilsētu, var "paskatīties" uz Lisabonas vēsturi.

🏰Praça do Comércio laukums. Tas ir viens no lielākajiem un skaistākajiem Eiropas laukumiem, blakus Težu upei, un to ieskauj eleganti ēkas.

🏰Muzeji. Slavenākie no tiem: Gulbenkiana muzejs, kas slavens ar dažādām mākslas darbu kolekcijām, sākot no senās līdz mūsdienu mākslai, un MAAT (Mākslas, arhitektūras un tehnoloģiju muzejs), kas iepazīstina ar mūsdienu kultūru.

Lisabons rajons - brīnumi stundas vai mazāk attālumā

Cascais - piekrastes pilsēta ar bagātu vēsturi un iespaidīgām pludmalēm🏖️

Cascais ir burvīga piekrastes pilsēta, kas atrodas tikai 30 minūšu brauciena attālumā no Lisabonas. Šī kādreizējā zvejnieku pilsētiņa ir kļuvusi par iecienītu galamērķi tūristiem, pateicoties tās skaistajām pludmalēm, bagātajai vēsturei un iespaidīgajai arhitektūrai. Cascais piedāvā plašu pludmaļu izvēli, sākot no populārās Praia da Rainha līdz mierīgajai Praia da Conceição. Pilsētas vēsturiskajā centrā var aplūkot iespaidīgās 19. gadsimta ēkas, kā arī apmeklēt Cascais pili un Santa Marta bāku, no kuras paveras elpu aizraujošs skats uz okeānu.

Sintra - pasaku pilsēta ar iespaidīgiem pilīm un dārziem🏰

Sintra ir neliela pilsētiņa, kas atrodas tikai 30 minūšu brauciena attālumā no Lisabonas. Tā ir slavena ar savām iespaidīgajām pilīm un dārziem, kas šķiet kā no pasaku grāmatas. Viena no populārākajām apskates vietām ir Pena pils - krāsaina 19. gadsimta pils, kas atrodas uz kalna un piedāvā elpu aizraujošu skatu uz apkārtni. Citas ievērojamas vietas ir Quinta da Regaleira, Monserrate pils un Moorish pils. Sintra ir arī iecienīta vieta pastaigām un pārgājieniem, jo tās apkārtnē atrodas skaisti dabas parki un takas.

Setúbal - ostas pilsēta ar gardām jūras veltēm un vīniem🍷

Setúbal ir ostas pilsēta, kas atrodas aptuveni 50 km uz dienvidiem no Lisabonas. Tā ir slavena ar savām gardajām jūras veltēm, īpaši sardīnēm, kā arī izcilajiem vīniem no apkārtnes vīna darītavām. Pilsētas centrā var apmeklēt Livramento tirgu, kur var iegādāties svaigas zivis un jūras veltes, kā arī nobaudīt vietējos ēdienus. Setúbal ir arī lieliska vieta, no kuras doties izbraucienos ar laivu, lai aplūkotu piekrastes klintis un alas.

Arrábida un Setúbal dabas parki - elpu aizraujoša daba un pludmales🌿

Arrábida un Setúbal dabas parki atrodas uz dienvidiem no Lisabonas un piedāvā elpu aizraujošas ainavas un pludmales. Arrábida dabas parks ir slavens ar savām baltajām smilšu pludmalēm, tirkīzzilajiem ūdeņiem un iespaidīgajām klintīm. Populārākās pludmales ir Praia do Portinho da Arrábida un Praia da Figueirinha. Setúbal dabas parks piedāvā lieliskas iespējas pārgājieniem un riteņbraukšanai, kā arī apmeklēt vīna darītavas un nobaudīt vietējos vīnus. Abos parkos var arī doties izbraucienos ar laivu, lai aplūkotu piekrastes ainavas un vērot delfīnus.

Ja esat gatavi braukt, tad apskatiet mūsu Portugāles ceļojumu piedāvājumus mūsu viegli pārskatāmajā katalogā!