1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Spānijas sala Fuerteventura: ko apskatīt un darīt?🏜️

Lapas formas sala Fuerteventura ir otra lielākā Kanāriju sala. Šī Spānijas sala izceļas ar savu dabu - šeit nav koku, salas virsma atgādina Marsu. Fuerteventura ir arī viena no visretāk apdzīvotajām Kanāriju salām, tāpēc, atpūšoties šeit, nav grūti justies tikai savvaļas dabas ieskauts - visapkārt kalni, tuksneši, pludmales. Iepazīstinām ar šīs Kanāriju salas burvību - ko šeit apskatīt un darīt?

Pludmales Fuerteventurā

Kanāriju salas ir slavenas ar neticami skaistām pludmalēm, Fuerteventura nav izņēmums. Šajā salā ir daudz savvaļas pludmaļu, kas vilina ūdens sporta entuziastus. Iepazīstinām ar dažām no populārākajām salas pludmalēm:

🌊Corralejo pludmale. Šī vieta ir pazīstama ar baltām smilšu kāpām, kristāldzidru ūdeni, kas lieliski piemērots peldēšanai, ūdens sportam un karstām saules vannām.

🌊Cofete pludmale. Brīnišķīga pludmale Fuerteventuras dienvidu daļā. Tā ir lieliska izvēle tiem, kas meklē miera oāzi un vēlas būt ar sevi.

Ūdens sports

Pateicoties labvēlīgajam klimatam, pietiekami siltajam Atlantijas okeānam un daudzām dažādām pludmalēm, Fuerteventurā ir īpaši populārs ūdens sports. Gan vietējie iedzīvotāji, gan tūristi labprāt nodarbojas ar sērfošanu, brauc ar spēka zēģeļiem.

🌊Ūdens sports ir populārs Sotavento pludmalē. Šo pludmali veido piecas mazas pludmales: La Barca, Risco del Paso, Mirador, Los Canarios un Malnombre. Tajās izveidojusies gara lagūna, kas lieliski piemērota sērfotājiem un spēka zēģeļu cienītājiem.

🌊Dziļūdens un virsūdens niršana. Fuerteventuras pludmaļu dzidrie ūdeņi ļauj lieliski redzēt, nirstot zem ūdens, tāpēc var izpētīt daudzveidīgo zemūdens pasauli.

Dabas daudzveidība

Kanāriju salām noteikti ir ko piedāvāt dabas mīļotājiem. Salā ir daudz apskates vietu, nacionālo parku, kūrortu, ciematu un neskartās savvaļas dabas vietu.

🏜️Corralejo kūrorts. Kā jau minējām iepriekš, šis kūrorts ir slavens ar brīnišķīgām pludmalēm, taču arī bez tā šim pilsētiņai ir ko piedāvāt. Galvenajā pilsētas ielā izvietotie bāri, restorāni, veikali piesaista tūristus ar savu īpašo atmosfēru un mājīgumu.

🏜️Cotillo ciemats. Tā ir maza zvejnieku ciemats, kas atrodas salas rietumu daļā. Lielo viļņu un vēja dēļ šī vieta piesaista sērfotājus un vindsērfotājus. Šeit arī atrodas restorāni, kas piedāvā tradicionālos ēdienus, un viens no apmeklētākajiem objektiem ir Fortaleza del Toston. Tā ir apaļas formas cietoksnis, kas celts 1790. gadā.

Apskates objekti

🏝️Betancuria. Šī pilsēta ir bijusī salas galvaspilsēta, kas atrodas brīnišķīgā ielejā. Betancuria ir slavena ar savām burvīgajām šaurajām ieliņām, vēstures muzeju un Svētās Marijas baznīcu.

🏝️Sāls muzejs. Šis muzejs atrodas Las Salinas pilsētā, un tajā var uzzināt par sāls ieguves procesiem, sāls vēsturi, tradīcijām un paražām. Muzeja veikalā var iegādāties vietējo sāli.

🏝️Jandia parks. Šis parks atrodas salas dienvidu daļā un ir aizsargāts dabas brīnums. Parka augstākā virsotne La Zarza ir 807 m augsta, tāpēc no šejienes paveras brīnišķīga panorāma.

Kanāriju salas ar AirGuru!
Īsumā iepazīstinājām ar Spānijas salu Fuerteventura, apskates vietām un aktivitātēm salā. Ja joprojām šaubāties, kur doties un kur palikt, sazinieties ar AirGuru komandu.

Telefons: +37167660438

E-pasts: sveiki@airguru.lv