1
Iedvesmai 💡

Edinburga: apskates objekti, kurus nevajadzētu palaist garām!

Edinburga – Skotijas austrumu piekrastē ir maģiska viduslaiku pilsēta, kas ne velti ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Skotijas galvaspilsēta atstās paliekošu iespaidu uz ikvienu, kuru aizrauj zinātne, māksla, vēsture un kultūra.

Pirms Edinburgas apmeklējuma piedāvājam ieskatīties AirGuru ieteikumos.

TOP 10 vietas, ko apmeklēt Edinburgā

Edinburgas pils

Edinburgas pils ir viens no populārākajiem apskates objektiem ne tikai Edinburgā, bet arī visā Skotijā. Pils, kas atrodas uz vulkāniskā kalna, ir ar iespaidīgu arhitektūru un bagātu vēsturi, kas aptver daudzus gadus un ietverot stāstus par daudziem dižciltīgajiem, karaļiem un pat pirātiem!

Pils ir bijusi arī iedvesmas avots daudziem rakstniekiem, režisoriem un citiem māksliniekiem. Runā, ka Edinburgas pils iedvesmojusi J. K. Roulingu, kad viņa rakstīja savu slaveno romānu par Hariju Poteru.

Skotijas Nacionālais muzejs

Skotijas Nacionālais muzejs, kas pēc renovācijas tika atvērts 2011. gadā, ir kļuvis par pilsētas lepnumu un populāru apskates objektu gan bērniem, gan pieaugušajiem. Muzejs piedāvā ne tikai milzīgu ekspozīciju, bet arī plašu interaktīvu aktivitāšu klāstu. Pirmajā stāvā ir bērnu rotaļu zona, bet augšstāvā – izglītojoša rotaļu zona vecākiem bērniem. Patīkams bonuss ir tas, ka muzeja apmeklējums ir bez maksas.

Artūra krēsla kalns

Vēl viena ārkārtīgi populāra vieta Edinburgā ir Artūra krēsls. No šī 250 metrus augstā kalna Holyrood parkā paveras iespaidīgs skats uz Edinburgu. Interesanti, ka šis kalns ir miris vulkāns.

Camera obscura un Ilūziju muzejs

Šo muzeju, kas atrodas bijušajā pilsētas observatorijā, TripAdvisor novērtēja kā labāko apmeklētāju pieredzi 2022/23. gadā. Muzejs piedāvā vairāk nekā 100 interaktīvu atrakciju un satriecošu skatu no tā jumta terases.

Holyroodhouse pils

12. gadsimtā karaļa Dāvida I dibinātais klosteris, kas laika gaitā tika paplašināts, kļūstot par galveno britu monarhu rezidenci Skotijā. Tā bija karalienes Elizabetes II iecienīta atpūtas vieta, kur viņa vienmēr pavadīja laiku, kad ieradās Edinburgā.

Skotijas Modernās mākslas galerija

Šis muzejs, kas izvietots divās arhitektoniski krāšņās ēkās, aicina apbrīnot slavenu mākslinieku darbus, kas liks smaidīt, domāt un paraudzīties uz pasauli citādāk. Pēc iepazīšanās ar mākslas darbiem iekšpusē var doties pastaigā pa gleznaino muzeja parku, kur sagaidīs dažādas skulptūras.

Skotijas Rakstnieku muzejs

Edinburga ir rakstnieku pilsēta, tāpēc nav pārsteigums, ka tajā atrodas Rakstnieku muzejs. Muzejs atrodas 17. gadsimta ēkā un iepazīstina ar trīs slavenāko Skotijas rakstnieku – Roberta Bērnsa, Valtera Skota un Roberta Luisa Stīvensona – dzīvi un daiļradi.

Karaliskā jūle

Karaliskā jūle ir ielu grupa Edinburgas vecpilsētā. Pa tām savulaik pārvietojās Skotijas monarhi. Mūsdienās tā ir viens no populārākajiem pilsētas apskates objektiem ar smalku arhitektūru, lieliskām kafejnīcām, restorāniem un mājīgiem veikaliņiem.

Edinburgas Karaliskais botāniskais dārzs

Edinburgas Karaliskais botāniskais dārzs atrodas netālu no pilsētas centra un ir viens no vecākajiem dārziem Apvienotajā Karalistē. Šeit apmeklētāji var pastaigāties pa pasakainu 28 hektāru lielu parku, kurā aug vairāk nekā 13 000 augu sugu!

Kaltona kalns

Apmeklējot Edinburgu, noteikti uzkāpiet Kaltona kalnā. Tā ir viena no galvenajām pilsētas virsotnēm, no kuras paveras vislabākie skati uz pilsētu. Šeit var apbrīnot gan vēsturiskus pieminekļus, gan satriecošus dabas skatus.

TOP 5 krogi Edinburgā

Runājot par Skotijas galvaspilsētu, nevar nepieminēt populārākās vietējās izklaides vietas – krogus. Lūk, 5 krogi, kas ir īpaši populāri un iecienīti pilsētas iedzīvotāju vidū. 

Salt Horse krogs

Šis bārs ir alus paradīze, kurā ir vairāk nekā 250 dažādu pudelēs pildītu alus šķirņu un 14 nepārtraukti mainīgas alus šķirnes. Turklāt Salt Horse ir alu mīloši bārmeņi, kuri pārzina alus darīšanas nianses un palīdzēs izvēlēties sev tīkamāko alu.  

📍 57-61 Blackfriars Street, Edinburga

Dagda bārs

Šis nelielais bārs ar burvīgu vecmodīgu interjeru ir iecienīts vietējo iedzīvotāju vidū. Šeit atradīsiet plašu, pastāvīgi mainīgu, alus klāstu, vietējo amatnieku alu, kā arī draudzīgu un jautru atmosfēru.

📍 Bārs atrodas Buccleuch Street 93-95, Edinburgā.

Sandy Bell's bārs

Bārs Sandy Bell's darbojas kopš 20. gadsimta 20. gadiem, un tam bija nozīmīga loma skotu tautas mūzikas atdzimšanā, un vēl šodien, apmeklējot šo bāru, var dzirdēt tradicionālo skotu mūziku.

📍 25 Forrest Road, Edinburga

Cloisters bārs

Cloisters Bar, kas darbojas jau vairāk nekā 20 gadus, piedāvā augstākās kvalitātes dzērienus un gardas uzkodas. Šeit ir plašs alus klāsts – no vietējiem IPA līdz pikantiem angļu porteriem, kā arī alus no tālākām zemēm.

📍 26 Brougham Street, Edinburga

The Blue Blazer bārs

"The Blue Blazer" ir vietējais bārs, ko edinburgieši labi novērtē par draudzīgo apkalpošanu un lielisko alus, ruma un viskija klāstu.

📍 Spittal Street 2, Edinburga

Dodieties uz Edinburgu ar AirGuru!

Edinburga ar savu burvīgo atmosfēru ir ideāls galamērķis gan nedēļas nogales izbraukumam, gan ilgākām brīvdienām. Ja esat nolēmis apmeklēt Edinburgu, izvēlieties kādu no AirGuru izdevīgajiem ceļojumu piedāvājumiem un izbaudiet neaizmirstamus piedzīvojumus jau tagad!

Ja jums ir kādi jautājumi par ceļošanu, lūdzu, sazinieties ar mums:

Vēlaties redzēt vairāk ziņu un ceļojumu padomu? Sekojiet mums FACEBOOK un INSTAGRAM