1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Turcija ar bērniem - svarīgākais, ko zināt

Turcija ir iecienīts galamērķis ģimenēm ar bērniem, piedāvājot plašu aktivitāšu un apskates vietu klāstu, kas piemērotas dažāda vecuma bērniem. Valsts bagātā vēsture, krāšņā kultūra un brīnišķīgās pludmales ir tikai dažas no daudzajām lietām, kas piesaista ģimenes. Turklāt Turcijas viesmīlība un draudzīgā attieksme pret bērniem padara to par ideālu vietu ģimenes atvaļinājumam. Šajā rakstā mēs apskatīsim dažādus aspektus, kas jāņem vērā, plānojot ceļojumu uz Turciju ar bērniem, un sniegsim padomus un ieteikumus, lai brauciens būtu lielisks kā vecākiem, tā bērniem, un visai ģimenei kopā!

Ģimenei un bērniem-draudzīgas naktsmītnes.

Izvēloties naktsmītnes Turcijā, ģimenēm ar bērniem ir pieejamas daudzas iespējas. Ģimenēm draudzīgas viesnīcas bieži piedāvā tādas ērtības kā ūdens atrakciju parkus, rotaļu istabas, aukļu pakalpojumus, pasākumus bērniem un apsildāmus baseinus. Tomēr ir svarīgi pārbaudīt, vai izvēlētā viesnīca, it īpaši, ja tā ir neliela vai boutique viesnīca pieņem bērnus, jo dažas no tām var būt paredzētas tikai pieaugušajiem.
Airguru.lv piedāvā plašu Turcijas viesnīcu katalogu, kurā var atlasīt ģimenēm draudzīgas opcijas. Aicinām izmantot šo rīku, lai atrastu ideālo naktsmītni savam ģimenes braucienam uz Turciju!

Labākais laiks, kad apmeklēt Turciju ar bērniem

Plānojot ceļojumu uz Turciju ar bērniem, ir svarīgi rūpīgi apsvērt klimata apstākļus, lai nodrošinātu ērtu un patīkamu uzturēšanos. Vasaras mēnešos, īpaši jūlijā un augustā, temperatūra var sasniegt 30-40°C atzīmi, kas var būt pārāk karsti maziem bērniem (un ne tikai!). Tas īpaši attiecas uz lielām pilsētām, kā Stambula, Izmira, un pašiem dienvidu reģioniem, kas ir arī populārākie tūristu galamērķi.

Pavasara (aprīlis-maijs) un rudens (septembris-oktobris) periodi parasti piedāvā maigāku klimatu ar temperatūru diapazonā no 20 līdz 30°C, kas var būt piemērotāks ceļošanai ar mazuļiem un maziem bērniem. Tomēr ir svarīgi ņemt vērā, ka Turcija ir liela un temperatūra var atšķirties, tāpēc vislabāk laikus painteresēties par laika prognozēm vietai, uz kuru gribat braukt!

 

Bērniem draudzīgas aktivitātes Turcijā

 • Pludmales un ūdens aktivitātes ir lieliski piemērotas gan maziem, gan lielākiem bērniem, un tas ir tas, pēc kā ceļotāji visbiežāk brauc uz Turciju! Taču vecākiem jāpievērš īpaša uzmanība drošībai, īpaši pieskatot pašus mazākos. Daudzas viesnīcas piedāvā auklītes pakalpojumus - izmantojiet tās, ja vēlaties pilnvērtīgi un bez raizēm atpūsties pie jūras!
 • Vēsturiskas vietas un senas drupas, kas var ieinteresēt bērnus
  Turcijas bagātā vēsture un senie pieminekļi var būt aizraujoši un izglītojoši piedzīvojumi bērniem, taču jaunākiem bērniem var būt grūtāk novērtēt to nozīmi un uzturēt interesi ilgstošu ekskursiju laikā. Turklāt senās drupās - piemēram, amifteātros - mazākiem bērniem var būt jautri spēlēties un skraidīt, bet pastāv arī savainošanās risks, krītot no lielāka vai mazāka augstuma, tā kā esiet vērīgi! Vecākiem bērniem būs daudz interesantāk, ja būs kāds gids vai zinošs cilvēks, kas viņiem saprotamā valodā pastāstīs par vietas vēsturi un nozīmi.
 • Dabas un āra piedzīvojumi
  Dabas un āra aktivitātes var būt lieliski piedzīvojumi ģimenēm ar vecākiem bērniem, jo Turcija ir slavena ar savām pastaigu un pārgājienu takām un dabas veidojumiem kā kanjoniem. Ar maziem bērniem gan ir jāuzmanās - nevajag izaicināt likteni un nokost vairāk, nekā varat sakožļāt! Atcerieties ņemt līdzi cepures, pretapdeguma krēmu, un piemērotus apavus un apģērbu, ja dodaties prom no kūrorta vai pilsētas un iekšā dabā.

 

Turku kultūra bērniem

Turku viesmīlība un sirsnīgā attieksme pret bērniem ir plaši zināma - vietējie iedzīvotāji bieži lutina bērnus ar uzmanību un mazām dāvaniņām. Vietējie tirgi, īpaši Lielais bazārs Stambulā, var būt aizraujoša pieredze kā lielākiem, tā mazākiem bērniem, kuri izbaudīs krāsainos skatus, skaņas un smaržas, savukārt tirgotāji nereti cenšas apburt vecākus, piedāvājot bērniem gardumus vai nelielas dāvaniņas. Par svešinieku ļaunu prātu pret bērniem Turcijā nevajag pārāk uztraukties, lai gan vajag, protams pieskatīt savus bērnus svešinieku klātbūtnē. 

Ja uztraucaties, ka bērns var pazaudēties, staigājot pa pilsētu vai lielu tirgu - pielieciet tam klāt informāciju ar vārdu, uzvārdu, un jūsu telefona numuru. Varat arī šo informāciju ielikt bērnam kabatā vai kaut uzrakstīt ar flomāsteru uz rokas. Ja kāds pazaudēsies, tas būs ātrs veids, kā nodibināt kontaktu ar vecākiem.

Tāpat dažādi kultūras pasākumi un festivāli, piemēram, tradicionālās dejas un mūzikas priekšnesumi, var būt aizraujoši un izglītojoši bērniem, un tā nav neparasta lieta ņemt bērnus līdzi uz šādiem pasākumiem. 

Tomēr jāņem vērā, ka pārvietošanās ar bērnu ratiņiem lielajās pilsētās, piemēram, Stambulā, var būt izaicinoša šauro, bruģēto ielu un lielo pūļu dēļ!

Veselības apsvērumi un drošība

 • Nepieciešamās vakcinācijas un veselības piesardzības pasākumi
  Lai gan Turcija neprasa obligātas vakcinācijas tūristiem, ieskaitot bērnus, ir ieteicams konsultēties ar savu ārstu par ieteicamajām vakcīnām, piemēram, pret A hepatītu, difteriju, nu stingumkrampjiem. Tāpat ir svarīgi ievērot vispārīgus higiēnas pasākumus, piemēram, regulāru roku mazgāšanu un piesardzību attiecībā uz ēdienu un ūdeni.
 • Drošības jautājumi un piesardzības pasākumi
  Ceļojot pa Turciju ar bērniem, jāņem vērā daži drošības jautājumi. Pilsētās var būt klaiņojoši suņi, tāpēc bērniem jāmāca izvairīties no kontakta ar nepazīstamiem dzīvniekiem. Dienvidturcijas krūmājos un brikšņājos sastopami skorpioni, tāpēc jāievēro piesardzība un jāvalkā atbilstošs apģērbs un apavi. Tāpat kā jebkurā citā ceļojumā, jāpieskata bērni un jāmāca viņiem drošības pamatprincipi.
 • Pirmās palīdzības komplekta un medikamentu sagatavošana
  Lai gan veselības aprūpe Turcijā ir moderna, tās kvalitāte var būt nevienmērīga, un valodas barjeras var apgrūtināt saziņu. Ir prātīgi ceļojumā paņemt līdzi nelielu komplektu ar svarīgākajiem medikamentiem. Ja bērnam nepieciešami recepšu medikamenti, pārliecinieties, ka jums līdzi ir pietiekams daudzums un derīga recepte. Nopietnu, neatliekamu medicīnisku problēmu gadījumā vislabāk vērsties privātajās iestādēs lielākās pilsētās, kur kāds ārsts labi runā jums abiem saprotamā valodā.

Svarīgākās lietas, kas jāiepako bērniem

 • Apģērbs un apavi atbilstoši klimatam
  Izvēloties apģērbu un apavus bērniem ceļojumam uz Turciju, jāņem vērā klimats un plānotās aktivitātes. Viegli, gaišas krāsas un vaļīgi apģērbi palīdzēs bērniem justies ērti un pasargās no saules. Ja plānojat doties pastaigās dabā, pārliecinieties, ka bērniem ir piemēroti apavi ar neslīdošu zoli un labu atbalstu.
 • Sauļošanās un peldēšanās piederumi
  Bērni, īpaši jaunākie, bieži vien nespēj labi parūpēties par sevi, atrodoties saulē, vai apzināties, ka viņus pārņem karstums. Ir ļoti svarīgi nodrošināt, lai viņiem būtu cepure, SPF 50 sauļošanās krēms, pietiekami daudz ūdens un pārtraukumi ēnā, īpaši, ja apmeklējat Turciju vasaras karstākajā laikā. Neaizmirstiet arī peldkostīmus, peldčības, saulesbrilles un citus pludmales piederumus, lai jūsu bērni varētu droši un ērti izbaudīt pludmales aktivitātes.


Turcija ir brīnišķīgs galamērķis ģimenēm ar bērniem, piedāvājot bagātīgu kultūru, vēsturi, dabas skaistumu un plašas izklaides iespējas par demokrātiskām cenām. Paplānojot un ņemot vērā svarīgus aspektus, piemēram, klimatu, aktivitātes, drošību un veselību, jūs varat izbaudīt neaizmirstamu un patīkamu ceļojumu kopā ar saviem bērniem!