1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Mobilais internets Ēģiptē: viss, kas jums jāzina

Ja ceļojat ārpus Eiropas Savienības, droši vien jau esat padomājis, kā izmantosiet internetu savās viedierīcēs. Pārlūkošanas maksa bieži vien ir dārga, un publiskie WiFi tīkli ir nedroši un neuzticami. Lai izvairītos no augstām pārlūkošanas maksām, ir svarīgi izpētīt lētākas un ērtākas alternatīvas interneta nodrošināšanai ceļojuma laikā. Šeit ir izklāstītas galvenās izvēles iespējas, kas palīdzēs jums ietaupīt naudu, ceļojot un sērfojot Ēģiptē.

Lētākais internets Ēģiptē: eSIM, viesabonēšana vai vietējā SIM karte?

Plašā mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju izvēle nozīmē, ka jums jāizvēlas tie, kuru funkcijas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām un ir visvieglāk pielāgojamas jūsu ceļojuma raksturam un paradumiem. Visiem droši vien ir pazīstama fiziskā SIM karte - tā ir fiziskā karte, ko mēs glabājam savos mobilajos tālruņos. Tās izsniedz mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēji, lai nodrošinātu mobilo internetu, tālruņa numuru un citus pakalpojumus.

eSIM tehnoloģija ir daudz jaunāka, taču tās princips ir līdzīgs - tā ir viedtālrunī iebūvēta tehnoloģija, kas pilda SIM kartes pamatfunkcijas. Galvenā atšķirība ir tā, ka jums nav fiziski jāmaina plastmasas karte, jo visas izmaiņas tiek veiktas tālruņa iestatījumos, un, lai mainītu mobilo sakaru operatoru ārzemēs, jums tikai jānospiež dažas pogas.

Trešā iespēja ir viesabonēšana. Tā ļauj izmantot mobilos datus ārzemēs, nepārslēdzot pakalpojumu sniedzēju. Šim pakalpojumam ir iepriekš noteikti tarifi atkarībā no valsts, uz kuru ceļojat, un uz to attiecas citi tā telekomunikāciju uzņēmuma noteikumi un nosacījumi, kuru parasti izmantojat.

eSIM, viesabonēšana vai vietējā SIM karte?

Zinot, kādas ir atšķirības starp eSIM un SIM karti un kas ir viesabonēšana, varat izvērtēt katra operatora priekšrocības un trūkumus un izvēlēties pareizo operatoru.

Ja izmantojat viesabonēšanas pakalpojumu, SIM karte nav jāmaina, taču maksa bieži vien ir daudz augstāka nekā vietējiem pakalpojumu sniedzējiem uzņēmējā valstī. Ja izvēlaties šo iespēju, atcerieties, ka pat ar savu pašreizējo mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju jums būs jāpiesakās atsevišķam mobilo sakaru pakalpojumu plānam atkarībā no valsts, kurā atrodaties.

Izvēloties vietējo SIM karti, iepriekš meklējiet informāciju par Ēģiptes piegādātājiem - ja iegādājaties pirmo redzēto, varat ievērojami pārmaksāt vai tikt apkrāpti. Vietējās SIM kartes, ko bieži pērk tūristi, ir lielisks veids, kā piegādātājiem gūt peļņu - ja nezināt vietējās cenas, varat maksāt divreiz vai pat trīs reizes vairāk. SIM kartes bieži tiek pārdotas lidostās, taču pārliecinieties, kad ieradīsieties valstī un vai veikali ir atvērti. Pastāv arī iespēja, ka tās tiks pārdotas, un pastāv risks, ka varat pazaudēt savu parasto SIM karti vai pazaudēt tālruņa kontaktus. Pēdējais sīkums, kas jāņem vērā, ir kartes aktivizēšana - vietējās SIM kartes bieži tiek aktivizētas ar īsziņu vai zvanu palīdzību vietējā valodā, tāpēc ir labi, ja pa rokai ir tulks.

Šīm divām iespējām ir vairāki riski, tāpēc, ja vēlaties izvēlēties ērtāko un uzticamāko mobilo datu saņemšanas veidu, iesakām izmantot eSIM karti:

  • Viss jau ir jūsu ierīcē, tāpēc nav nepieciešams nomainīt plastmasas karti;

  • Tikai ar dažiem klikšķiem varat: izvēlēties plānu, mainīt plānu un aktivizēt eSIM;

  • Ievērojami zemākas izmaksas salīdzinājumā ar jūsu pašreizējo telekomunikāciju pakalpojumu sniedzēju, jo tiek izmantots vietējais mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējs;

  • Mobilā interneta plāni ir ļoti elastīgi, jo varat mainīt valsti, datu apjomu un ilgumu.

Nesen tirgū tika laists Lietuvas kiberdrošības uzņēmuma Nord Security jaunais produkts Saily - mobilā lietotne, kas ļauj iegādāties paaugstinātas kvalitātes mobilo datu paketi ceļošanai vairāk nekā 150 valstīs, izmantojot eSIM funkciju. Par zemu cenu var iegādāties nepieciešamo mobilo datu plānu, un, kad lietotne ir instalēta, to var izmantot vajadzīgajā valstī.

 

1 GB Ēģiptē

"Saily"

~ 5,80 €

Piegādātājs A

40,00 €

Piegādātājs B

19,00 €

 

Turklāt atšķiras ne tikai cena - daudzi vietējie pakalpojumu sniedzēji piedāvā tikai ļoti ierobežotu datu apjomu, sākot no 500 MB līdz 2 GB. Savukārt Saily Ēģiptē piedāvā 1GB, 3GB, 5GB un 10GB tarifu plānus. Tāpēc gan cenas, gan datu apjoma ziņā ērtāk un lētāk ir izvēlēties eSIM karti.

Kā izvēlēties un instalēt eSIM

Tirgū ir arī daudz ESIM piegādātāju, bieži vien ar ļoti līdzīgām cenām, tāpēc kā izvēlēties pareizo? Jūsu izvēli var noteikt dažas iezīmes: eSIM mobilajai lietotnei jābūt viegli instalējamai un lietojamai pēc instalēšanas, kā arī iespējai papildināt datus, kas attiecas uz intensīviem pārlūkiem. Tāpat ir vērts atcerēties, ka ceļojot var gadīties dažādi sarežģījumi, tāpēc ātra un vienmēr pieejama klientu apkalpošana ir liela priekšrocība.

Vai mans tālrunis atbalsta eSIM tehnoloģiju?

Lai gan eSIM tehnoloģija 2019. gadā ir kļuvusi arvien izplatītāka, tikai nesen to sāka izmantot vairāk ierīču. Lielākajai daļai pašreizējo mobilo tālruņu šī funkcija jau ir pieejama, taču, ja neesat pārliecināts, vienmēr varat pārbaudīt sava modeļa piemērotību, izmantojot Google meklēšanas rīku vai tālruņa lietošanas instrukciju.

Svarīgi atzīmēt, ka, lai gan šī funkcija ir pilnībā atkarīga no ražotāja un pat ražošanas valsts, lielākā daļa Android tālruņu atbalsta eSIM, piemēram, Google Pixel tālruņi vai Samsung Galaxy sērijas viedtālruņi (sākot ar S20). Savukārt attiecībā uz Apple OS šo funkciju atradīsiet jau iPhone XR modelī.

Labākā eSIM Ēģiptē

Viens no labākajiem ieguldījumiem ceļojot ir Saily eSIM karte. Kad esat izvēlējies un iegādājies pareizo plānu un datu apjomu, lejupielādējiet lietotni un aktivizējiet izvēlēto plānu, lai varētu pārlūkot jebkuru izvēlēto valsti.

Saily priekšrocības:

  • Salīdzinot ar citiem eSIM pakalpojumu sniedzējiem, Saily ir viena no zemākajām cenām tirgū;

  • Izvēlieties no 150 valstīm un teritorijām;

  • Klientu apkalpošanas speciālisti ir pieejami 24 stundas diennaktī, 7 dienas nedēļā, 7 dienas nedēļā, izmantojot tērzēšanu tiešsaistē;

  • Varat izvēlēties sev piemērotu plāna lielumu (no 1 GB līdz 20 GB);

  • Nav nepieciešams atkārtoti aktivizēt eSIM - varat abonēt un papildināt esošos datus, izmantojot papildināšanas funkciju.

Saily vai Airalo?

Vēl viens bieži dzirdēts tirgus dalībnieks ir 2019. gadā dibinātais uzņēmums Airalo, kas sniedz eSIM pakalpojumus ceļotājiem. Uzņēmuma piedāvātie eSIM plāni ir pieejami vairāk nekā 200 valstīs un teritorijās un ir piemēroti gan īsiem ceļojumiem, gan ilgākiem ārzemju apmeklējumiem. Tāpēc turpmāk mēs salīdzinām Lietuvas jaunuzņēmuma Saily un Airalo piedāvātās iespējas.

Galvenās atšķirības:

 

"Saily"

"Airalo"

Vairākas eSIM

+

-

24/7 klientu apkalpošana

+

+

5G ātrums

+

+

Atbalsta gan iOS, gan Android operētājsistēmas

+

+

Vietējais tālruņa numurs

-

-

 

Gan Saily, gan Airalo piedāvā ļoti līdzīgas funkcijas, taču Saily pārspēj savu konkurentu ar zemākām cenām un elastīgiem mobilo datu plāniem. Turklāt biežiem ceļotājiem ir vēl viena priekšrocība - kad esat uzstādījis Saily eSIM, varat turpināt to izmantot citās valstīs (nav nepieciešams atkārtoti aktivizēt eSIM).