1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Bagāžas noteikumi: viss, kas jāzina, lai sagatavotos ceļojumam.

Kāda izmēra bagāžu var ņemt līdzi? Cik daudz somu var ņemt līdzi salonā? Bagāžas noteikumi ir tēma, kas rada nebeidzamus jautājumus. Lai palīdzētu Tev sagatavoties ceļojumam, esam sagatavojuši bagāžas ceļvedi, kas palīdzēs orientēties bagāžas džungļos.

VISPĀRĪGI NOTEIKUMI PAR LIDOSTAS BAGĀŽU

Rokas bagāža

  • Šķidrumi jāpārvadā traukos, kas nav lielāki par 100 ml. 
  • Šiem traukiem jābūt ievietotiem caurspīdīgā, noslēdzamā maisiņā (parasti to var bez maksas saņemt arī lidostās pirms kontroles pārbaudes punktiem), un kopējais šķidrumu tilpums nedrīkst pārsniegt 1 litru. Tātad maksimālais skaits šķidrumu var būt 10 x 100ml tilpuma pudelītes vai trauki.
 • Ceļojuma laikā lidmašīnā jums līdzi var būt svarīgas zāles un īpaši pārtikas produkti, piemēram, bērnu pārtika. 
 • Lidmašīnas kabīnē ir aizliegts atrasties ar asiem priekšmetiem, kurus var izmantot kā ieročus, piemēram, korķviļķus, nažus un šķēres. Šādi priekšmeti jāieliek reģistrētajā jeb nododamajā bagāžā.

Reģistrētā bagāža

 • Bagāžas izmēri un svars ir atkarīgi no aviokompānijas, ar kuru lidojat, taču maksimālais bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 32 kg.   
 • Bagāžā nav ieteicams likt dārgus, lūstošus priekšmetus, dokumentus vai bankas kartes. 

Lai iepazītos ar aizliegto priekšmetu sarakstu, noklikšķiniet ŠEIT.

LATVIJĀ POPULĀRĀKO AVIOKOMPĀNIJU BAGĀŽAS NOTEIKUMI

 • RYANAIR BAGĀŽAS NOTEIKUMI 

Ryanair, kas ir viena no populārākajām zemo cenu aviokompānijām, katram pasažierim lidmašīnas salonā bez maksas ir atļauts ņemt līdzi vienu nelielu personisko somu (40 x 20 x 25 cm), kurai jāatrodas zem sēdekļa priekšā. Tā var būt rokassoma vai klēpjdatora soma. 

Ja jums nepieciešama papildu bagāža, aviokompānija piedāvā:

 1. Papildu rokas bagāža

Pasažieriem, kuri ir iegādājušies Priority un 2 rokas bagāžas pakalpojumus, ir pieejama papildu rokas bagāža. Izmantojot šo pakalpojumu, jūs varat ņemt līdzi 10 kg smagu somu (55 x 40 x 20 x 20 cm), kas tiek glabāta augšējā skapī, kā arī nelielu personīgo somu (40 x 20 x 25 cm), kas iekļaujas zem priekšējā sēdekļa. Turklāt, izmantojot šo pakalpojumu, jūs būsiet pirmais, kas iekāpj lidmašīnā. "Prioritātes un 2 rokas bagāžas" cena ir atkarīga no jūsu izvēlētā galamērķa. 

 1. Reģistrētā bagāža

Ryanair lidojumos var rezervēt arī reģistrēto bagāžu, kuras svars ir 10 kg vai 20 kg. Tomēr vienā lidojumā var iegādāties ne vairāk kā trīs 20 kg reģistrētās bagāžas vienības.

 1. Bērnu bagāža 

Pasažieriem, kas ceļo ar zīdaiņiem (no 8 dienām līdz 23 mēnešiem ieskaitot), ir atļauts ņemt līdz 5 kg smagu (45 x 35 x 20 cm) mazuļa somu kopā ar rokas bagāžu.

 • WIZZ AIR BAGĀŽAS NOTEIKUMI

Lidojot ar Ungārijas zemo cenu aviokompāniju Wizz Air, pasažieri var ņemt līdzi vienu bezmaksas rokas bagāžas vienību (40 x 30 x 20 cm, līdz 10 kg), kas novietota zem sēdekļa. 

Ja jums nepieciešama papildu bagāža, aviokompānija piedāvā: 

 1. Papildu rokas bagāža

Izmantojot WIZZ Priority, jūs varēsiet salonā ņemt līdzi divas somas - bezmaksas rokas bagāžu (40 x 30 x 20 cm) un papildu ceļojuma somu (55 x 40 x 23 cm)

 1. Reģistrētā bagāža

Wizz Air vienam pasažierim ir atļauts pārvadāt līdz 6 reģistrētās bagāžas vienībām. Jūs varat izvēlēties no 4 bagāžas veidiem - 10 kg, 20 kg, 26 kg un 32 kg. Svarīgi arī atzīmēt, ka reģistrētās bagāžas izmēri nedrīkst pārsniegt 149 x 119 x 171 cm.

 1. Bērnu bagāža 

Ja pasažieris ceļo ar zīdaini, viņam ir atļauts ņemt līdzi papildu bezmaksas rokas bagāžas vienību (40 x 30 x 20 cm).

 • AIRBALTIC BAGĀŽAS NOTEIKUMI

Ja ceļojumam esat izvēlējies Latvijas aviokompāniju airBaltic, ekonomiskās klases lidojumos drīkstēsiet pārvadāt vienu rokas bagāžas vienību (55x40x23 cm) un vienu personīgo bagāžu (30x40x10 cm), kuras kopējais svars nedrīkst pārsniegt 8 kg. Tomēr par 11,99 € maksu jūs varat palielināt rokas bagāžas svaru līdz 12 kg

Ja jums nepieciešama papildu bagāža, aviokompānija piedāvā: 

 1. Reģistrētā bagāža

airBaltic lidojumos reģistrētās bagāžas cenas un nosacījumi atšķiras atkarībā no iegādātās biļetes veida. Ja izvēlaties zaļo biļeti, par papildu maksu varēsiet iegādāties bagāžu, kuras svars nepārsniedz 23 kg un kuras izmēri ir 100 x 50 x 80 cm. Zaļās plus un Klasiskās biļetes ļaus jums bez maksas pārvadāt vienu reģistrētās bagāžas vienību, kuras kopējais svars nepārsniedz 23 kg. Savukārt ar Business vai Business light biļetēm jūs varat ceļot bez maksas ar divām bagāžas vienībām, kuru kopējais svars nepārsniedz 46 kg. 

 1. Bērnu bagāža 

Ceļojot ar zīdaini vai bērnu, bez maksas atļauts izmantot vienu pilnībā salokāmu bērnu ratiņus vai stumjamus ratiņus, pārnēsājamu bērnu gultiņu vai automašīnas tipa bērnu sēdeklīti. Zīdaiņiem airBaltic lidojumos ir tiesības bez maksas saņemt reģistrēto bagāžu līdz 10 kg.

BAGĀŽAS NOTEIKUMI ČARTERLIDOJUMIEM 

 • NOVATOURS

Novatours, viens no lielākajiem tūrisma operatoriem Baltijā, piedāvā aviopārvadājumus uz vairāk nekā 30 galamērķiem visā pasaulē. Ja izvēlaties ceļot ar šo uzņēmumu, jums būs iespēja ņemt līdzi rokas bagāžu un reģistrēto bagāžu, kuras izmērs un svars būs atkarīgs no lidojuma aviosabiedrības: 

 • GetJet: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 5 kg. Papildus rokas bagāžai pasažieri var pārvadāt nelielu mugursomu/ somu/datora somu, kuras izmēri nepārsniedz 30 x 40 x 10 cm, vai mēteli, segu, lasāmvielu lidojuma laikā, bērnu pārtiku lidojuma laikā, lietussargu, spieķi, kruķu pāri un saliekamo ratiņkrēslu pasažieriem ar invaliditāti, kā arī vienu beznodokļu preču maisiņu (duty free). Pasažieri var ņemt līdzi arī 20 kg reģistrētās bagāžas. Tomēr ir daži izņēmumi. Ceļojumiem uz/no Tenerifi, Dubaiju, Madeiru ir atļauts pārvadāt 15 kg bagāžas, bet ceļojumiem uz/no slēpošanas galamērķiem ir atļauts pārvadāt 18 kg bagāžas. 
 • Avion Express: 55 x 45 x 25 cm rokas bagāža līdz 8 kg. Bagāžas nodalījumā vienam pasažierim atļauts pārvadāt 20 kg bagāžas. Tomēr atsevišķos maršrutos šis skaits var atšķirties.
 • Freebird Airlines: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 8 kg. Pasažieri var ņemt līdzi arī nelielu dāmu rokassomiņu, lasāmvielu lidojuma laikā, nelielu fotoaparātu vai binokli, bērnu somiņu, bērnu pārtiku lidojuma laikā, mēteli, jaku vai žaketi, lietusmēteli, kruķus un vienu beznodokļu preču maisiņu. Ceļojot ar aviokompāniju Freebird Airlines, pieaugušajiem un bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, bez maksas var pārvadāt 20 kg bagāžas. Bērniem (zīdaiņiem) līdz 2 gadu vecumam bez rezervētas vietas lidmašīnā atļauts pārvadāt 10 kg bagāžas un vienu saliekamu bērnu ratiņus.
 • Pegasus Airlines: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 8 kg. Papildus bezmaksas rokas bagāžai pasažieri var ņemt līdzi arī dāmu rokassomiņu vai klēpjdatoru. Ar Pegasus Airlines ir pieejama reģistrētā bagāža līdz 20 kg

TEZ TOUR

Tez Tour darbojas jau 20. gadu un organizē ceļojumus uz visām pasaules malām. Ceļojot ar šo tūrisma operatoru, jūs varēsiet ņemt līdzi savu bagāžu, kuras izmērs ir atkarīgs no aviokompānijas, kas nodrošina lidojumu:

 • Freebird Airlines: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 8 kg. Pasažieri var ņemt līdzi arī nelielu dāmu rokassomiņu, lasāmvielu lidojuma laikā, nelielu fotoaparātu vai binokli, bērnu somiņu, bērnu pārtiku lidojuma laikā, mēteli, jaku vai žaketi, lietusmēteli, pastaigu nūju un vienu beznodokļu preču maisiņu. Ceļojot ar aviokompāniju Freebird Airlines, pieaugušajiem un bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, bez maksas var pārvadāt 20 kg bagāžas. Bērniem (zīdaiņiem) līdz 2 gadu vecumam bez rezervētas vietas lidmašīnā atļauts pārvadāt 10 kg bagāžas un vienu saliekamu bērnu ratiņus.
 • AnadoluJet Airlines: 55 x 40 x 23 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 8 kg. Pasažieri var ņemt līdzi arī nelielu dāmu rokassomiņu, lasāmvielu lidojuma laikā, nelielu fotoaparātu vai binokli, bērnu somiņu, bērnu pārtiku lidojuma laikā, mēteli, jaku vai žaketi, lietusmēteli, spieķi un vienu beznodokļu preču maisiņu. Ceļojot ar AnadoluJet Airlines, pieaugušajiem un bērniem, kas vecāki par 2 gadiem, bez maksas var pārvadāt līdz 20 kg bagāžas. Bērniem (zīdaiņiem) līdz 2 gadu vecumam bez rezervētas vietas lidmašīnā atļauts pārvadāt 10 kg bagāžas un vienu saliekamu bērnu ratiņus.
 • Pegasus Airlines: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 8 kg. Papildus bezmaksas rokas bagāžai pasažieri var ņemt līdzi arī sieviešu rokassomiņu vai klēpjdatoru. Pegasus Airlines ir pieejama reģistrētā bagāža līdz 20 kg
 • GetJet: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 5 kg. Papildus rokas bagāžai pasažieri var pārvadāt nelielu mugursomu/ somu/datora somu, kuras izmēri nepārsniedz 30 x 40 x 10 cm, vai mēteli, segu, lasāmvielu lidojuma laikā, bērnu pārtiku lidojuma laikā, lietussargu, spieķi, kruķu pāri un saliekamo ratiņkrēslu pasažieriem ar invaliditāti, kā arī vienu beznodokļu preču maisiņu (duty free). Pasažieri var ņemt līdzi arī 20 kg reģistrētās bagāžas. Tomēr ir daži izņēmumi. Ceļojumiem uz/no Tenerifi, Dubaiju, Madeiru ir pieejams 15 kg bagāžas limits, bet ceļojumiem uz/no slēpošanas galamērķiem ir pieejams 18 kg bagāžas limits. 

CORAL TRAVEL

Coral Travel, nesen Lietuvā dibināts Turcijas tūrisma operators, organizē lidojumus uz 90 galamērķiem visā pasaulē. Uzņēmums organizē ceļojumus ar dažādiem aviopārvadātājiem, kuriem ir dažādas bagāžas politikas. Visbiežāk pasažieriem no Latvijas tiek piedāvāti šādi ceļošanas veidi: 

 • Air Baltic: 55x40x23 cm rokas bagāža un 30x40x10 cm personīgās mantas, kas sver līdz 8 kg. Pasažieri var bez maksas pārvadāt arī reģistrēto bagāžu, kuras svars nepārsniedz 23 kg.
 • Heston Airlines: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža līdz 8 kg. Pasažieri var pārvadāt arī nelielu mugursomu/ somu/datora somu, kuras izmēri nepārsniedz 30 x 40 x 10 cm, un vienu beznodokļu somu. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 30 kg.
 • Turkish Airlines: 55 x 40 x 23 cm rokas bagāža līdz 8 kg. Ceļojot ar Turkish Airlines, pasažieri var bez maksas ņemt līdz 30 kg smagu bagāžas vienību. 
 • Freebird Airlines: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāža, kas sver ne vairāk kā 8 kg. Ceļojot ar Freebird Airlines, jūs varat pārvadāt 30 kg bagāžas bez maksas. 

ITAKA

Itaka, Polijas lielākais tūrisma operators, organizē ceļojumus uz vairāk nekā 15 dažādām pasaules valstīm. Uzņēmums sadarbojas ar dažādiem aviopārvadātājiem, kuriem ir atšķirīgi bagāžas noteikumi: 

 • Corendon Airlines: 55 x 35 x 25 cm rokas bagāža līdz 8 kg. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 20 kg
 • Smartwings: 56 x 45 x 25 cm rokas bagāža, kas sver līdz 8 kg. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 23 kg (izņemot 15 kg bagāžu lidojumiem Viļņa - Fuerteventura, Fuerteventura - Viļņa, Viļņa - Madeira, Madeira - Viļņa), 1 malas garums nedrīkst pārsniegt 150 cm un 3 malu garumu summa nedrīkst pārsniegt 250 cm. 
 • Blue Panorama: 55 x 40 x 20 cm rokas bagāžas izmēri, svars nepārsniedz 5 kg. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 20 kg, un trīs sānu garumu summa nedrīkst pārsniegt 160 cm. 
 • Enter Air: 55 x 40 x 23 cm rokas bagāža, kas sver līdz 5 kg. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 15 kg.
 • Onur Air: 25 x 45 x 56 cm rokas bagāža līdz 8 kg. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 20 kg
 • Sun Express: 55 x 40 x 23 cm rokas bagāža līdz 8 kg. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 20 kg
 • Bulgaria Air: 55 x 40 x 23 cm rokas bagāža, kas sver līdz 5 kg. Reģistrētās bagāžas svars nedrīkst pārsniegt 20 kg
 • Avion Express: 56 x 45 x 25 cm rokas bagāža līdz 8 kg. Bagāžas nodalījumā vienam pasažierim atļauts pārvadāt 20 kg bagāžas. Tomēr atsevišķos maršrutos šis skaits var atšķirties. 

Lūdzu, ņemiet vērā, ka bagāžas noteikumi var nedaudz atšķirties atkarībā no lidojuma galamērķa, tāpēc iesakām vēlreiz pārbaudīt visu ar bagāžu saistīto informāciju aviokompānijas oficiālajā tīmekļa vietnē vai pasažiera lidojuma informācijā.

Bagāžas noteikumi ir skaidri, tagad laiks doties ceļā! 

Vai jums ir vēl kādi ar ceļošanu saistīti jautājumi? AirGuru komanda ir gatava palīdzēt!

Ceļot ar AirGuru ir ērti, droši un izdevīgi! 💙

Vēlaties redzēt vairāk ziņu un ceļojumu padomu? Sekojiet mums FACEBOOK un INSTAGRAM!