1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Ceļojums uz Islandi - kad braukt un ko redzēt šajā Ziemeļatlantijas salā!

Islande – droši vien katra ceļotāja un dabas mīļotāja mērķu sarakstā esošs ceļojuma galamērķis. Šī vulkāniskās izcelsmes valsts ir slavena ar pasaku skaistuma dabu, šeit var ieraudzīt dabas brīnumus, kurus nekur citur nevar redzēt. Geizeri, vulkāni, ūdenskritumi, lagūnas vilina tūristus no visas pasaules. Ceļojums uz Islandi daudziem asociējas ar iespēju debesīs ieraudzīt Ziemeļblāzmu – tas ir skats, kas atmiņā paliek uz ilgu laiku. Piedāvājam Islandi slavinošos dabas brīnumus.

Ziemeļblāzma – elpu aizraujošs skats

Ziemeļblāzma, citādi saukta arī par Polārblāzmu, ir Saules vēja izraisīta augšējo slāņu spīdēšana planētās, kurām ir magnētosfēra. Polārblāzmas tiek sauktas par ziemeļblāzmu vai dienvidu blāzmu atkarībā no puslodes. Ziemeļblāzma Islandē parādās diezgan bieži – īpaši ziemas sezonā, kad sākas tumšās naktis. Šī parādība parādās naktīs, kad debesis ir skaidras. Ceļojuma uz Islandi laikā noteikti var paveikties to ieraudzīt, un skats aizrauj elpu. Debesīs sajaucas rozā, zaļa, elektriska, dzeltena krāsa!

Heklas vulkāns

Šis vulkāns ir viens no aktīvākajiem visā Islandē, un kopš 874. gada tas ir izvirdis pat 20 reizes. Tā augstums ir 1491 m virs jūras līmeņa, un viduslaikos vietējie iedzīvotāji to sauca par "Vārtiem uz Elli". Heklas vulkāns pieder 40 km garai vulkānu virknei, taču tieši Hekla ir aktīvākā šī posma daļa.

Zilā lagūna – SPA centrs Islandē

Zilā lagūna – vēl viens dabas brīnums Islandē un visvairāk apmeklētais ezers valstī. Zilās lagūnas ūdenī ir daudz sāļu, zilo dūņu un dažādu minerālu, kuru dēļ šī lagūna ir gaiši zilas krāsas. Šīs lagūnas ģeotermālais ūdens ir noderīgs ādai, tāpēc šī vieta saņem daudz apmeklētāju visu gadu. Ūdens temperatūra var sasniegt pat 39 grādus siltuma, tāpēc ceļojuma uz Islandi laikā noteikti šeit apmeklējiet!

Lielais geizers – slavenākais geizers Islandē

Lielais geizers atrodas Islandes dienvidrietumos, un tā ir viena no visvairāk apmeklētajām vietām visā valstī. Šis slavenākais geizers Islandē ir 10 tūkst. gadu vecs un tagad nedaudz nomierinājies, izverž reti, taču, kad tas notiek – ūdens un tvaiku strūkla sasniedz aptuveni 70 metrus.

Mivatnas ezers apburs katru dabas mīļotāju

Valsts ziemeļu daļā Mivatnas ezers izveidojās, izvirstot vulkānam vairāk nekā pirms 2300 gadiem. Ezera krastā no lavas izveidojās interesanti veidojumi, kas piešķir vēl lielāku burvību šai vietai. Blakus Mivatnas ezeram var ieraudzīt dažādas putnu sugas un citus dzīvniekus, tāpēc gaida iespaidīgi un neaizmirstami skati.

Praktiski padomi, ceļojot uz Islandi

  • Valūta un cenas 💰: Islandē oficiālā valūta ir Islandes krona (ISK). Cenas Islandē ir salīdzinoši augstas, īpaši restorānos un bāros. Ieteicams ņemt līdzi skaidru naudu un kredītkartes. Ja 
  • Laika apstākļi un atbilstošs apģērbs 🌡️🧣: Laika apstākļi Islandē var būt ļoti nepastāvīgi, pat vasaras mēnešos. Noteikti jāņem līdzi siltas un ūdensnecaurlaidīgas jakas, cepures, cimdi un ērti apavi pārgājieniem. Vasarā temperatūra parasti svārstās ap 10-15°C, bet ziemā var noslīdēt līdz pat -10°C.
  • Apmeklējuma laiks 📅: Vasara (jūnijs-augusts) ir populārākais laiks ceļošanai pa Islandi, jo dienas ir garākas un laika apstākļi ir labvēlīgāki pārgājieniem un dabas apskates objektu apmeklēšanai. Ziema (novembris-marts) ir labākais laiks, lai redzētu Ziemeļblāzmu, taču dienas ir īsas un laika apstākļi var būt bargi.
  • Ziemeļblāzmas vērošana 🌌: Labākais laiks Ziemeļblāzmas vērošanai ir no septembra līdz aprīlim, kad naktis ir tumšas un debesis skaidras. Labākās vietas Ziemeļblāzmas vērošanai ir ārpus pilsētām, kur gaismas piesārņojums ir mazāks. Ņemiet vērā, ka Ziemeļblāzmas parādīšanās nav garantēta, jo tā ir atkarīga no Saules aktivitātes un laika apstākļiem.
  • Ceļošana pa Islandi 🚗: Islandē ir labi attīstīta ceļu infrastruktūra, taču daudzi ceļi, īpaši iekšzemē, var būt grantēti un grūti izbraucami. Ja plānojat ceļot ārpus galvenajiem ceļiem, ieteicams īrēt apvidus automašīnu. Vienmēr pārbaudiet ceļu stāvokli pirms došanās ceļā un ievērojiet ceļa zīmes un brīdinājumus.