Mūsu tīmekļa vietnēs ir izmantotas sīkdatnes, lai nodrošinātu mūsu sniegtā pakalpojuma jums kvalitāti. Atspējojot šo ziņojumu vai turpinot pārlūkot šo tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkdatņu politikai.
Islande – droši vien katra ceļotāja un dabas mīļotāja mērķu sarakstā esošs ceļojuma galamērķis. Šī vulkāniskās izcelsmes valsts ir slavena ar pasaku skaistuma dabu, šeit var ieraudzīt dabas brīnumus, kurus nekur citur nevar redzēt. Geizeri, vulkāni, ūdenskritumi, lagūnas vilina tūristus no visas pasaules. Ceļojums uz Islandi daudziem asociējas ar iespēju debesīs ieraudzīt Ziemeļblāzmu – tas ir skats, kas atmiņā paliek uz ilgu laiku. Piedāvājam Islandi slavinošos dabas brīnumus.
Ziemeļblāzma, citādi saukta arī par Polārblāzmu, ir Saules vēja izraisīta augšējo slāņu spīdēšana planētās, kurām ir magnētosfēra. Polārblāzmas tiek sauktas par ziemeļblāzmu vai dienvidu blāzmu atkarībā no puslodes. Ziemeļblāzma Islandē parādās diezgan bieži – īpaši ziemas sezonā, kad sākas tumšās naktis. Šī parādība parādās naktīs, kad debesis ir skaidras. Ceļojuma uz Islandi laikā noteikti var paveikties to ieraudzīt, un skats aizrauj elpu. Debesīs sajaucas rozā, zaļa, elektriska, dzeltena krāsa!
Šis vulkāns ir viens no aktīvākajiem visā Islandē, un kopš 874. gada tas ir izvirdis pat 20 reizes. Tā augstums ir 1491 m virs jūras līmeņa, un viduslaikos vietējie iedzīvotāji to sauca par "Vārtiem uz Elli". Heklas vulkāns pieder 40 km garai vulkānu virknei, taču tieši Hekla ir aktīvākā šī posma daļa.
Zilā lagūna – vēl viens dabas brīnums Islandē un visvairāk apmeklētais ezers valstī. Zilās lagūnas ūdenī ir daudz sāļu, zilo dūņu un dažādu minerālu, kuru dēļ šī lagūna ir gaiši zilas krāsas. Šīs lagūnas ģeotermālais ūdens ir noderīgs ādai, tāpēc šī vieta saņem daudz apmeklētāju visu gadu. Ūdens temperatūra var sasniegt pat 39 grādus siltuma, tāpēc ceļojuma uz Islandi laikā noteikti šeit apmeklējiet!
Lielais geizers atrodas Islandes dienvidrietumos, un tā ir viena no visvairāk apmeklētajām vietām visā valstī. Šis slavenākais geizers Islandē ir 10 tūkst. gadu vecs un tagad nedaudz nomierinājies, izverž reti, taču, kad tas notiek – ūdens un tvaiku strūkla sasniedz aptuveni 70 metrus.
Valsts ziemeļu daļā Mivatnas ezers izveidojās, izvirstot vulkānam vairāk nekā pirms 2300 gadiem. Ezera krastā no lavas izveidojās interesanti veidojumi, kas piešķir vēl lielāku burvību šai vietai. Blakus Mivatnas ezeram var ieraudzīt dažādas putnu sugas un citus dzīvniekus, tāpēc gaida iespaidīgi un neaizmirstami skati.