1

Šrilanka ar ekskursijām

Pielāgo savas brīvdienas
VIESNĪCAS KATEGORIJA
Ēdināšanas veids
5 atrasti piedāvājumi

Šrilanka ar ekskursijām

Ceļojums uz Šrilanku ir ideāls veids, kā apvienot eksotisko kultūru, bagātīgo vēsturi un dabas brīnumus vienā neaizmirstamā pieredzē. Šī tropiskā sala Indijas okeānā piedāvā unikālu kombināciju - senās civilizācijas pieminekļus, tējas plantācijas, nacionālos parkus un zeltainas pludmales. Organizētās ekskursijas ļauj dziļāk iepazīt salas noslēpumus un izbaudīt vietējo viesmīlību. Šrilanka ir pieejama ceļotājiem visu gadu, taču labākais laiks ceļojumam ir no decembra līdz martam, kad valda sausā sezona.

Ielāde ...

Ko darīt un redzēt Šrilankā

Kultūras trijstūris

Šrilankas kultūras trijstūris ietver trīs UNESCO pasaules mantojuma vietas - seno galvaspilsētu Anuradhapuru ar tās stūpām un tempļiem, Polonnaruvas drupas un Sigīrijas klints cietoksni. Šīs vietas sniedz ieskatu salas bagātajā vēsturē un budistu kultūrā.

Kandijas tempļi un tradīcijas

Kandija, pēdējā Šrilankas karaliste, lepojas ar Svētā Zoba templi un tradicionālajām dejām. Pilsētas apkārtnē atrodas slavenais Peradenijas Karaliskais botāniskais dārzs un tējas plantācijas, kur var iepazīt Ceilonas tējas ražošanas procesu.

Safari piedzīvojumi

Jālas un Udavalavas nacionālie parki piedāvā iespēju vērot savvaļas ziloņus, leopardus un eksotiskos putnus to dabiskajā vidē. Safari ekskursijas sniedz neaizmirstamus mirkļus dabas mīļotājiem un fotogrāfiem.

Piekrastes paradīze

Dienvidu piekrastes pilsētas, piemēram, Unawatuna un Mirissa, piedāvā relaksējošu atpūtu pie okeāna. Šeit var vērot vaļu un delfīnu migrāciju, nodarboties ar snorkelēšanu vai vienkārši baudīt saulrietu palmu ēnā.

Ella un kalnu reģions

Ellas kalnu ciemats ir populārs ar savu Deviņu arku tiltu, Mazo Ādama virsotni un elpu aizraujošajām ainavām. Šeit var doties pārgājienos pa tējas plantācijām un izbaudīt vēsāku kalnu klimatu.

Galle vecpilsēta

UNESCO aizsargātā Galle cietokšņa vecpilsēta apbur ar holandiešu koloniālā perioda arhitektūru, šaurām ieliņām un okeāna skatiem. Šeit var atrast unikālus veikaliņus, kafejnīcas un mākslas galerijas vēsturiskā vidē.

B.U.J.

Kad ir labākais laiks ceļojumam uz Šrilanku?

Šrilankā ir divi musonu periodi, kas ietekmē dažādas salas daļas. Labākais laiks ceļojumam uz dienvidrietumu piekrasti un kalnu reģioniem ir no decembra līdz martam, kad valda sauss un saulains laiks. Austrumu piekrastei labākais periods ir no aprīļa līdz septembrim. Temperatūra visa gada garumā ir silta (25-30°C), bet kalnu reģionos, piemēram, Nuvara Elijā, ir vēsāks.

Kā pārvietoties pa Šrilanku un kādu transportu izvēlēties?

Šrilankā ir vairāki transporta veidi. Iekšzemes pārvietošanai var izmantot vilcienus (īpaši gleznainais maršruts ir Kandy-Ella), tuk-tukus īsākiem pārbraucieniem pilsētās, un privātos šoferus garākiem pārbraucieniem. Organizētās ekskursijās parasti ir iekļauts transports ar gaisa kondicionētu autobusu. Sabiedriskais transports ir lēts, bet ne vienmēr ērts tūristiem. Ieteicams izvēlēties organizētu transportu vai privāto šoferi garākiem maršrutiem.

Kādas ir ēšanas un dzēršanas tradīcijas, un ko noteikti jānogaršo?

Šrilankas virtuve ir pazīstama ar kariju, rīsiem un kokosriekstu produktu izmantošanu. Noteikti jānogaršo Rice and Curry (tradicionālās pusdienas ar vairākiem dažādiem karijiem), Hoppers (rīsu miltu pankūkas), String Hoppers (rīsu nūdeles) un kottu (cepts makaronu ēdiens). No dzērieniem populāra ir Ceilonas tēja, King Coconut (svaigs kokosriekstu ūdens) un vietējie augļu sulas. Ēdieni mēdz būt ļoti asi, tāpēc restorānos var lūgt mazāk pikanto versiju. Brokastu bufetes viesnīcās parasti piedāvā gan vietējos, gan starptautiskos ēdienus.

Kādi ir drošības un praktiskie padomi ceļojumam uz Šrilanku?

Šrilanka kopumā ir droša tūristu valsts, tomēr jāievēro vairāki praktiski aspekti. Ieteicams vienmēr nēsāt līdzi pases kopiju, bet oriģinālu glabāt seifā. Vērtīgās lietas labāk atstāt viesnīcas seifā. Pludmalēs un tūristu rajonos jāuzmanās no sīkajiem tirgotājiem un kabatzagļiem. Sieviešu ceļotājām ieteicams ģērbties pieklājīgi, īpaši apmeklējot tempļus (pleci un ceļgali jābūt nosegti), un izvairīties no pastaigām vienatnē vēlos vakaros. Tempļos jānoauj apavi, tāpēc ieteicams nēsāt viegli noņemamus apavus. Alkohola lietošana publiskās vietās ir ierobežota, un Poya dienās (pilnmēness dienās) alkohola pārdošana ir aizliegta. Ieteicams ņemt līdzi adapteru elektrības kontaktiem (230V, britu standarta kontaktligzdas). Dzeramnauda (10-15%) ir ierasta prakse restorānos un par pakalpojumiem.