online
1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Šrilanka. Noderīga informācija ceļojumam.

Eksotika rokas stiepiena attālumā

Ja vēlies jaunas emocijas un iespaidus, mums ir ekskluzīvs piedāvājums – Šrilanka. Eksotisks galamērķis, kas atstās paliekošu iespaidu uz visu mūžu. Mēs garantējam neaizmirstamu, neparastu un piedzīvojumiem bagātu ceļojumu ar interesantu kultūru un tradīcijām, draudzīgiem vietējiem iedzīvotājiem, skaistām ainavām un izcilu floru un faunu. Laikapstākļi un klimats šajā salā ir ideāli piemēroti atvaļinājumam, ar augstu temperatūru visa gada garumā! Iepazīsties ar noderīgu informāciju par ceļošanu uz Šrilanku un sāc plānot nākamās brīvdienas. 😏

Ceļošanas prasības

Kādas vakcīnas ir nepieciešamas? Obligātu vakcīnu nav, taču, ceļojot uz Šrilanku, ieteicams vakcinēties pret A hepatītu, B hepatītu, vēdertīfu, stingumkrampjiem un difteriju.

Vai man ir vajadzīga vīza? Noteikti jā, ceļošanai uz Šrilanku ir nepieciešama vīza. Pirms došanās uz salu ir jāsaņem atļauja, informāciju par vīzas saņemšanu atradīsiet ŠEIT. Tiešsaistē ir iespējams aizpildīt pieteikumu ETA: ieceļošanas atļaujas sistēmā. Ieteicams to izmantot un aizpildīt veidlapu, nokārtojot vīzu pirms ceļojuma. Var pieteikties īstermiņa (brīvdienu) vīzas saņemšanai, ierodoties Šrilankas lidostā, taču mēs iesakām ceļot bez stresa un papildu raizēm un nokārtot visus dokumentus pirms ceļojuma sākuma. 

Kāda veida vīzas ir pieejamas? ETA vīza ir dokuments, kas jāsaņem, lai dotos atvaļinājumā uz Šrilanku. Šī vīza ļauj uzturēties valstī 30 dienas, un tā ir derīga 180 dienas no izsniegšanas dienas. Vīzas cena ir no 50 līdz 60 eiro. Mēs iesakām vīzu izdrukāt, lai ietaupītu laiku lidostā. Pēc ierašanās tā būs jāuzrāda personām, kas liks zīmogu pasē. Tomēr, lai saņemtu šo vīzu, jābūt Latvijas Republikas pasei, kas derīga vismaz 6 mēnešus pēc ierašanās dienas, veselības apdrošināšanai un biļetei atpakaļceļam (kā pierādījumam, ka garantēti atstāsiet valsti laikā);

Tranzīta vīza – šāda veida vīza ir nepieciešama, ja ceļojat uz citu valsti caur Šrilanku un pēc pārsēšanās uz citu valsti uz salas pavadīsiet vairāk nekā 24 stundas. Šī veida vīza ir derīga divas dienas (48 stundas) un neko nemaksā.

Pastāv arī uzturēšanās vīza, ko izsniedz personām, kuras strādā salā, ārvalstu studentiem, garīdzniekiem, ārstniecības personām un citiem izņēmuma gadījumiem.

Ar kādiem dokumentiem es varu ceļot? Lai ceļotu, ir nepieciešama Latvijas Republikas pase: tai jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus no ierašanās dienas.

Padomi ceļošanai

Valūta

Šrilankas valūta ir Šrilankas rūpija. Valūtas simbols ir Rs. Ieteicams ņemt līdzi skaidru naudu, jo ne visās vietās ir iespēja norēķināties ar bankas karti. Cenas salā ir patiešām draudzīgas, tāpēc neiztērēsiet daudz naudas, dodoties ekskursijās vai baudot vietējo ēdienu.

Transports

Šrilankā ir labi attīstīta infrastruktūra, tāpēc droši var ceļot ar autobusu un vilcienu. Ceļošana gan ar vilcieniem, gan autobusiem ir patiešām lēta un ļoti ērta. Tomēr, ja tiek nomāta automašīna, jāatceras, ka satiksme notiek pa ceļa kreiso pusi.

Tēja

Šrilankā audzē dažādas tējas, un tēja ir viena no tās galvenajām eksporta precēm. Noteikti nobaudiet vietējo tēju un iepazīstiet tās brīnišķīgo garšu, un, ja iespējams, dodieties ekskursijā, lai apmeklētu un uzzinātu vairāk par tējas plantācijām: to audzēšanu un tējas ražošanas procesu. 

Pārtika

Ceļojot pa Šrilanku, iepazīstieties ar vietējo virtuvi un neaizmirstiet baudīt greznas vakariņas restorānos vai kafejnīcās: vakariņas vienai personai var izmaksāt ~7-8 eiro, bet maltīte ikdienišķā kafejnīcā ~4 eiro. Nepalaidiet garām iespēju nobaudīt dažādus svaigus, eksotiskus augļus vai baudīt svaigas sulas, kuru cena uz salas ir ~ 1 eiro par glāzi. 

Lai gan lielāko daļu Šrilankas uztura veido rīsi, vietējie iedzīvotāji ēd arī daudz gaļas un zivju, un arī dārzeņu klāsts vietējos ēdienos ir ļoti daudzveidīgs. Vietējā virtuve iepriecinās tos, kas mīl pikantus ēdienus, jo ēdieni ir vieni no asākajiem pasaulē, tāpēc, ja nepatīk pikanti ēdieni, pirms pasūtīšanas noteikti brīdiniet viesmīļus vai pavārus. 

Dzeriet ūdeni no pudelēm – dzeramo ūdeni ieteicams iegādāties veikalos. Lai gan Šrilankas ūdens ir attīrīts, to nav ieteicams izmantot dzeršanai, ja vien nevēlaties mazgāt ēdienu. 

Ko apmeklēt?

Šrilanka pārsteigs pat pieredzējušus apmeklētājus. Elpu aizrauj ne tikai dabas ainavas: salā atrodas pat 8 UNESCO Pasaules mantojuma objekti: Sigirija, Anuradhapura, Polonaruva, Kandy, Galle, Sinharaja mežu rezervāts, Dambullas Zelta templis, Centrālā augstiene, bet arī floras un faunas daudzveidība! Ceļojot pa Šrilanku, var redzēt ziloņus, vaļus, pērtiķus, tīģerus un citus savvaļas dzīvniekus. Un, ja kādreiz esat vēlējies ieraudzīt vecāko koku, ko jebkad iestādījis cilvēks, Šri Maha Bodhija vīģes koks uz salas piedāvā iespēju to izdarīt.

Uz Šrilanku kopā ar AirGuru!

Dodieties, iespējams, vienā no iespaidīgākajiem ceļojumiem savā dzīvē – izbaudiet vietējo kultūru, izbaudiet vietējos skatus, nogaršojiet gardos ēdienus un uzņemiet vietējo pozitīvo enerģiju! AirGuru piedāvā ekskluzīvus piedāvājumus: tiešie lidojumi no Rīgas uz Šrilanku par neticami zemām cenām!

Ja jums ir kādi jautājumi par ceļošanu, lūdzu, sazinieties ar mums:


Vēlaties redzēt vairāk ziņu un ceļojumu padomu? Sekojiet mums FACEBOOK un INSTAGRAM