online
1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Kādus suvenīrus atvest no Ēģiptes?

Populārākie Ēģiptes suvenīri 🐪

Ja pirms desmit gadiem mēs runātu par dāvanām, neatkarīgi no ceļojuma virziena vai mērķa, mēs dzirdētu vienu un to pašu atbildi: "magnētiņi un saldumi". Taču laika gaitā mainās ne tikai ceļojumu paradumi: paplašinās redzesloks, mūs sasniedz arvien jauna informācija. Tāpēc šodien īsumā iepazīstieties ar to, ko pašlaik ieteicams atvest no Ēģiptes.

🌿 Ēteriskās eļļas

Ja jums patīk masāžas vai vienkārši rūpējaties par savu ādu, tad nepalaidiet garām iespēju no Ēģiptes atvest ēteriskās eļļas. Populārākie ēterisko eļļu veidi: jasmīnu, muskusa, lotosu. Šīs eļļas varēsiet izmantot ne tikai personīgai lietošanai vai mājas aromatizēšanai, bet arī gadījumā, ja nodarbojaties vai vēlaties izmēģināt sveču, ziepju, parfimērijas izstrādi un ražošanu.

🌺 Smaržas

Ēģiptē radītām un ražotām smaržām ir vērtība visā pasaulē: tiek teikts, ka smaržas šeit tika sāktas veidot kopš neatminamiem laikiem, un atbilstošas aromātu gammas iedvesmoja senās Ēģiptes iedzīvotāji. Smaržām šeit ir liela vērtība arī tāpēc, ka lielākā daļa no tām ir dabiskas, šeit reti atradīsiet sintētiskas smaržas: smaržas Ēģiptē tiek veidotas un ražotas no dabīgām augu vielām. Ēģiptiešu smaržas uz ādas saglabājas līdz 8-10 stundām.

🌶️ Garšvielas

Nav svarīgi, vai esat profesionālis vai entuziasts mājas virtuvē, vai gatavojat ļoti reti - garšvielas no Ēģiptes ieteicams atvest un turēt savās mājās ikvienam. Garšvielas šīs valsts virtuvē tiek izmantotas jau daudzus gadsimtus, tāpēc ir rūpīgi atlasītas un pārbaudītas laika gaitā, spējot piešķirt iespaidīgāko garšu un aromātu jebkuram ēdienam! Nepaejiet garām un neaizmirstiet iegādāties kalendras, kardamona un pat ķimeņu garšvielas.

🍵 Tēja

Tāpat kā garšvielas, tām radniecīgās tējas noteikti ir vērts iegādāties un atvest no saulainās Ēģiptes. Patīkams tējas dzeršanas rituāls mājās ļaus vēl ilgi atgriezties pagājušajā ceļojumā domās un atmiņās. Tēju izvēle Ēģiptē ir ļoti plaša un daudzveidīga, sākot no vismaigākajām garšām līdz izteiksmīgām un stiprām garšām - viss pēc jūsu vēlmēm. Ne velti viens no Ēģiptes nacionālajiem dzērieniem ir tēja, kas dažreiz tiek pagatavota ar pienu.

👘 Kokvilnas izstrādājumi

Kokvilna un tās izstrādājumi Ēģiptē ir ļoti novērtēti, jo šis materiāls valstī tiek audzēts kopš neatminamiem laikiem. Kopumā kokvilnas popularitāte ir saglabājusies līdz mūsdienām: no šī materiāla tiek ražoti daudzi apģērbi: kleitas, tunikas, t-krekli. Protams, negribas vilkt lielu svaru, tāpēc ieteicams apsvērt iegādāties šalli vai lielāku lakatu, kas, pateicoties savam vieglajam audumam, ir lieliski piemēroti ceļojumu laikā!

🎁 Rokdarbu rotaslietas

Ēģipte arī ir slavena ar roku darba izstrādājumiem, un ne velti, jo par šo valsti liecina gara juvelierizstrādājumu vēsture. Ēģiptē ir izveidotas arī vairākas rotaslietu izgatavošanas tehnikas, piemēram, filigrāns. Rotaslietas, kuras var iegādāties, bieži izskatās trauslas un ir smalkas, taču patiesībā tās ir izturīgas, ilgmūžīgas un nodrošina unikalitāti.

🛍️ Kur iegādāties suvenīrus Ēģiptē?

  • Ēteriskās eļļas un smaržas varat iegādāties visā Ēģiptē - nebaidieties apmeklēt vietējos tirgus vai tirdzniecības vietas, kas atrodas tūristu zonās. Tie ir vieni no galvenajiem produktiem, ar kuriem slavena Ēģipte, tāpēc tos var iegādāties jebkur.
  • Rotaslietu veikalus var atrast visā Ēģiptē, tomēr viena no labākajām vietām, kur iegādāties rotaslietas, ir Hana el-Halili tirgus. Tas ir viens no vecākajiem tirgiem Ēģiptē, kurā atrodas desmitiem tirdzniecības vietu, kas piedāvā īpaša lieluma rotaslietu klāstu par dažādām cenām. Labus rotaslietu veikalus var atrast arī Luksorā un Asuānā.
  • Labākos kokvilnas un zīda izstrādājumus vai apģērbus var iegādāties Vekaletas el Balahas tirgū Kairā un El Saghas tirgū Luksorā. Neuztraucieties, ja apmeklējat citu Ēģiptes pilsētu - apmeklējiet jebkuru galveno pilsētas tirgu, un atradīsiet brīnišķīgus roku darba izstrādājumus.Savukārt divas labākās vietas, kur ieteicams iegādāties garšvielas, ir Luksoras garšvielu tirgus un Asuānas tirgus.

🏬 Kur iepirkties?
Ja domājat doties uz Ēģipti arī iepirkšanās iespēju dēļ, tad iesakām pievērst uzmanību tam, ka lielākie un labāk novērtētie tirdzniecības centri Ēģiptē atrodas Šarm el Šeihā, Hurgadā, Luksorā, Aleksandrijā un Kairā - lielajās un tūristiskajās pilsētās. Ja izbrauksiet no tiem, varbūt atradīsiet vairāk vietējo amatnieku darinātos produktus par lētāku cenu, bet rēķinieties, ka būs jākaulējas.

✈️ Sāciet gatavoties atvaļinājumu sezonai un plānot savu ceļojumu jau tagad ar AirGuru!
Vai jūs esat sajūsmināti par Ēģipti, bet nevarat izlemt, uz kuru pilsētu doties? Vai jums ir citi jautājumi? Nevilcinieties un sazinieties ar mums!