1
AirGuru klientu stāsti 💙

Ceļojums uz Tunisija - kas jāzina par šo Ziemeļāfrikas pērli?

Tunisija ir Ziemeļāfrikas valsts pie Vidusjūras. Tā ir viena no eksotiskajiem ceļojumu galamērķiem kas nezaudē savu popularitāti - ik gadu tūkstošiem itāļu, vāciešu, un britu atpūtniekudodas baudīt tās bezgalīgās smilšu pludmales, bagāto kultūru, garšīgo vietējo ēdienu, aizraujošās ainavas un, protams, viesmīlīgo kultūru. Lai gan tā ir mazākā Ziemeļāfrikas valsts, un robežojas ar Alžīriju un Lībiju, šī valsts konkurē ar Maroku tūristu skaitu ziņā. Protams, pirms došanās uz šo valsti jāņem vērā, ka sastapsieties ar īstu citu kultūru un pavisam citu sabiedrību, ieradumiem, klimatu. Piedāvājam svarīgākos padomus pirms došanās uz šo Āfrikas valsti, lai ceļojums uz Tunisiju noritētu gludi un jūs pārvestu ne tikai suvenīrus, bet arī neaizmirstamas priecīgas atmiņas.

Bet, ja jums interesē redzēt piedāvājumus ceļojumiem uz Tunisiju, droši apskatiet AirGuru katalogu!

Kad ceļot uz Tunisiju?

Tāpat kā uz citām eksotiskajām valstīm, arī uz šo ieteicams ceļot nevis vasaras karstumā (jūlijā un augustā), bet gan nedaudz agrāk vai vēlāk. Iesakām izvēlēties atvaļinājumu Tunisijā pavasara vai rudens sezonā. Piemēram, atvaļinājums maijā lutinās ar patīkamu siltumu, un dabā varēsiet priecāties par nesen uzplaukušiem ziediem. Laika apstākļi Tunisijā maijā ir ideāli gan mierīgai atpūtai pludmalē, gan izziņas brīvdienām.Rudens ir ideāls gadalaiks, lai iepazītu šo Āfrikas valsti. Sahāras tuksnesis, kas kļuvis par vienu no valsts simboliem, piesaista ceļotājus no visas pasaules. Lai pastaigātos pa šīm varenajām kāpām, ieteicams doties tieši rudenī. Latviešu iecienītākais eksotisko brīvdienu mēnesis ir oktobris, un tas lieliski der Āfrikas valstīm. Laika apstākļi Tunisijā oktobrī ir līdzīgi kā pavasarī - patīkams siltums, un tūristu nav tik daudz kā vasaras mēnešos.

⚡Svarīgi: vīza nav nepieciešama, taču neaizmirstiet paņemt līdzi derīgu Latvijas pilsoņa pasi. Parūpējieties arī par veselības un ceļojumu apdrošināšanu.

Laika apstākļi Tunisijā. Kā sagatavoties Ziemeļāfrikas klimatam?


Eksotisko valstu klimats daudziem asociējas ar lielu karstumu, karstas saules dienas, ļoti siltiem ūdens objektiem. Lai gan karsta dienas vai pat nedēļas gadās arī Latvijā, gatavojoties brīvdienām Tunisijā, ņemiet vērā, ka šajā valstī šāds klimats valda visu gadu. Pēkšņas gaisa temperatūras izmaiņas var apgrūtināt ceļojumu un pat kaitēt jūsu veselībai. Tātad, ko ielikt koferī, gatavojoties šim ceļojumam uz Tunisiju, un ko vilkt, pavadot laiku zem karstas Āfrikas saules?

☀️Cepure pret sauli. Laika apstākļi Tunisijā lutina ne tikai ar karstumu, bet arī ar ļoti karstas saules, tāpēc viens no svarīgākajiem priekšmetiem koferī ir galvassegas. Vislabāk izvēlēties gaišas krāsas cepuri.

☀️Viegli, plāni un brīvi apģērbi. Iesakām izvēlēties plānas kokvilnas vai lina apģērbus, jo šie materiāli ir gaisa caurlaidīgi un neuzsūc sviedrus.

☀️Ērti un viegli apavi. Pat ja brīvdienu laikā Tunisijā dosieties garos pārgājienos, iesakām izvēlēties vieglus apavus vai sandales. Svarīgi, lai apavi nebūtu pilnīgi jauni un neberz pēdas.

☀️Peldkostīms un saules aizsargkrēms. Šis komplekts ir vienkārši obligāts, ceļojot uz eksotiskām valstīm. Tunisijā ūdens temperatūra var sasniegt pat 26 grādus (vasaras sezonā). Tātad ilgi gaidītā atpūta Tunisijā būs vēl patīkamāka, ja pasargāsiet savu ādu no kaitīgajiem saules stariem.

☀️Ja plānojat apmeklēt tempļus, ņemiet vērā, ka tajos jāapsedz pleci, kājas, dažos arī galva. Pirms ceļojuma uz Tunisiju ir vērts uzzināt par apmeklējamiem objektiem un tajos spēkā esošajiem noteikumiem.

Valsts valūta un cenas Tunisijā


Tunisijas oficiālā valūta ir dinārs (DNR). Tā kā šī valsts piesaista lielu tūristu plūsmu no visas pasaules, valstī var norēķināties gan eiro, gan mārciņās, gan dolāros. Protams, vienmēr ir noderīgi turēt līdzi skaidru naudu, piemēram, iepērkoties vietējos tirgos. Tūristu vietās un tirdzniecības centros var norēķināties gan ar kartēm, gan savas valsts valūtu. Naudu var apmainīt un izņemt viesnīcās esošajos bankomātos.

Viens no vietējo iemīļotākajiem hobijiem ir kaulēšanās. Iepērkoties tirgos, sagatavojieties iesaistīties kaulēšanās mākslā un pavadīt daudz laika, lai iegādātos suvenīrus par pievilcīgu cenu. Tikai šī vietējo paraduma dēļ ir grūti noteikt cenas Tunisijā. Protams, skaidrāka situācija ir tirdzniecības centros, kur cenas ir norādītas un kaulēties īpaši neizdosies. Tomēr svarīgi arī, kurā valsts daļā apmeklējat, kāda līmeņa tirdzniecības centrā vai restorānā, kā arī cenas ir atkarīgas no tūristu plūsmas. Tūristu vietās par pakalpojumiem maksāsiet vairāk.

Tunisijas kūrorti: kas jāzina par kultūru, reliģiju, valodu un ēdienu? 🌍


Jau nedaudz pieminējām stingros noteikumus, kas tiek piemēroti mošejās, taču ir svarīgi izcelt svarīgākos valsts kultūras un reliģijas principus, kas nav ierasti mūsu ikdienas dzīvē un brīvdienu laikā Tunisijā var pārsteigt.

🌍Valsts oficiālā valoda ir arābu valoda, bet nebaidieties - pirms ceļojuma uz Tunisiju to noteikti nav jāmācās. Valstī varat brīvi sazināties angļu valodā. Tūristu vietās angliski varēsiet parunāt pat ar daudziem vietējiem. Daudzi cilvēki arī pārvalda itāļu valodu (ciešas vēsturiskas saskares dēļ) un tūrismā strādājošie - vācu.

🌍Valsts reliģija ir islāms. Musulmaņi šeit veido 98% iedzīvotāju. Lai gan tā ir viena no liberālākajām islāma valstīm, apmeklējot mošejas, jāapsedz pleci, kājas, sievietēm jāuzliek lakats uz matiem. Ieteicams šajā valstī vispār nerādīt daudz kailas ķermeņa daļas un cienīt musulmaņu kultūru un paražas.

🌍Apmeklējot šo valsti, nepalaidiet garām iespēju nobaudīt gardos vietējos ēdienus. Nacionālie ēdieni ir zivju zupa ar asām garšvielām, auksts dārzeņu uzkožamais, kuskuss (gatavots no gaļas, dārzeņiem, putraimiem). Iesakām nogaršot populāro briku (līdzīgu latviešu pankūkai), kas pildīta ar spinātu, kartupeļiem, olām utt.

Eksotisks ceļojums ar AirGuru!

Saulaina atpūta Tunisijā - izklausās pēc īsta ceļotāja sapņa. Tomēr to var viegli īstenot ar ceļojumu aģentūras AirGuru.lv palīdzību. Sazinieties ar mūsu komandu, kas izplānos sapņu brīvdienas, vai rezervējiet paši, izmantojot mūsu viegli pārlūkojamo katalogu, un jums atliks tikai sakravāt mantas un doties neaizmirstamos piedzīvojumos!