1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Mobilais internets Turcijā: viss, kas jums jāzina

Ja ceļojat ārpus Eiropas Savienības, viena no lielākajām mobilās telefonijas problēmām ir tā, ka jūsu ierastie plāni vairs nedarbojas un sērfošana internetā ir gandrīz vai luksusa lieta. WiFi (bezvadu internets), kuram var piekļūt sabiedriskās vietās vai naktsmītnēs, ne vienmēr ir uzticams risinājums: savienojumi var būt nestabili un pat nedroši. Tā kā daudzos gadījumos ceļošana bez interneta pieslēguma būtu daudz grūtāka, šeit ir daži risinājumi, kā izmantot internetu Turcijā.

Lētākais internets Turcijā: eSIM, viesabonēšana vai vietējā SIM karte?

Šobrīd tirgū ir daudz mobilo pakalpojumu sniedzēju, tāpēc ir svarīgi atšķirt to piedāvātās funkcijas un saprast, kuri no tiem vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. SIM karte ir pazīstama gandrīz visiem - tā ir fiziska karte, ko var iegādāties no sava mobilo sakaru operatora. Tā nodrošina piekļuvi mobilajam internetam, tālruņa numuru un citus papildu pakalpojumus.

Savukārt eSIM (elektroniskā SIM) karte darbojas ļoti līdzīgi, taču tajā nav nepieciešams fiziski ievietot plastikāta karti tālrunī. Tā ir viedtālrunī jau iebūvēta tehnoloģija, kas ļauj ātri un vienkārši mainīt mobilā interneta pakalpojumu sniedzējus - ar dažu pogu nospiešanu.

Viesabonēšana ļauj izmantot esošo tālruņa numuru un mobilos datus ārzemēs. Par šo pakalpojumu parasti ir noteikta maksa atkarībā no valsts, uz kuru ceļojat, un pakalpojuma sniedzēja.

eSIM, viesabonēšana vai vietējā SIM karte?

Zināšanas par atšķirībām starp eSIM un SIM kartēm, kā arī par viesabonēšanu var palīdzēt jums izvēlēties vienu no šiem pakalpojumiem, lai izmantotu mobilo internetu ārzemēs. Katram no tiem ir savi plusi un mīnusi, kas var palīdzēt jums pieņemt labāku lēmumu.

Viesabonēšanas laikā SIM karte nav jāmaina, taču, visticamāk, jums tiks izrakstīts augsts rēķins par interneta datiem. Lielākā daļa mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēju piedāvā papildu ceļojumu plānus Turcijai, taču izmaksas joprojām ir diezgan augstas.

Ja izvēlaties vietējo SIM karti, jums pirms tam būs jāveic liels mājasdarbs un jāizlasa informācija par Turcijas mobilo sakaru pakalpojumu sniedzējiem un to plāniem. Šādas kartes bieži tiek pārdotas lidostās, taču ir vērts iepriekš pārbaudīt, vai veikals būs atvērts, kad ieradīsieties, vai kartes būs izpārdotas un vai pastāv risks pazaudēt savu parasto SIM karti vai vienkārši nevarēsiet piekļūt saviem kontaktiem. Turklāt vietējās SIM kartes, ko bieži pērk tūristi, ir lielisks veids, kā piegādātājiem gūt peļņu - ja nezināt vietējās cenas, varat pārmaksāt. Ir vērts atcerēties arī par kartes aktivizēšanas jautājumu, jo vietējās SIM kartes bieži tiek aktivizētas ar īsziņu vai zvanu palīdzību vietējā valodā, tāpēc jums būs nepieciešams tulks. Pēdējais sīkums, kas jāpatur prātā, ir tas, ka bieži vien, mainot SIM kartes, ir nepieciešama īpaša adata, lai atvērtu SIM kartes nodalījumu tālrunī, un tas var radīt problēmas, ja jums tādas nav līdzi.

Tāpēc eSIM karte ir viens no ērtākajiem un vienkāršākajiem veidiem, kā piekļūt mobilajiem datiem:

 • Plastmasas karte nav fiziski jānomaina, jo eSIM tehnoloģija jau ir instalēta ierīcē;

 • Ar vienu pogas pieskārienu varat izvēlēties, mainīt un aktivizēt savu mobilo sakaru plānu;

 • Cena ir vietējā mobilo sakaru pakalpojumu sniedzēja cena, tāpēc tā ir ievērojami zemāka nekā citiem telesakaru pakalpojumu sniedzējiem;

 • Elastīgi datu plāni - izmantojot vienu un to pašu eSIM, varat mainīt sev piemērotu valsti, datu apjomu un derīguma termiņu.

 

Nesen tirgū tika laists jauns Lietuvas kiberdrošības uzņēmuma Nord Security produkts Saily - mobilā lietotne, kas, izmantojot eSIM funkcionalitāti, nodrošina augstākās klases mobilo savienojumu vairāk nekā 150 valstīs. To ir viegli instalēt un lietot, un tās cenas ir daudz zemākas nekā Lietuvas tirgū izplatītāko starptautisko mobilo sakaru viesabonēšanas uzņēmumu cenas.

 

1 GB cena Turcijā

Saily

~ 3,70 €

Piegādātājs A

7,26 €

Piegādātājs B

20,00 €

Piegādātājs C

19,00 €

 

Turklāt atšķiras ne tikai cena - daudziem vietējiem pakalpojumu sniedzējiem ir diezgan ierobežota datu apjoma izvēle, sākot no 500 MB līdz 2 GB. Tāpēc gan cenas, gan datu apjoma ziņā ērtāk un lētāk ir izvēlēties eSIM karti.

Kā izvēlēties un instalēt eSIM

eSIM kartes izvēle var būt sarežģīts uzdevums. Tomēr ir vairākas lietotājam draudzīgas funkcijas, kas ievērojami atvieglos lēmumu, izvēloties pakalpojumu sniedzēju:

 • Viegli lietojama lietotne un eSIM uzstādīšana,

 • funkcija, kas ļauj izmantot vienu un to pašu eSIM ar plāniem dažādās valstīs, nepārinstalējot eSIM.

 • 24/7 pieejams klientu apkalpošanas dienests,

 • iespēju papildināt pieejamo datu apjomu utt.

Vai mans tālrunis atbalsta eSIM tehnoloģiju?

eSIM tehnoloģija kļuva populāra 2019. gadā, un pēdējos gados arvien vairāk ražotāju sāka izmantot šo tehnoloģiju savās ierīcēs. Lielākajai daļai pašreizējo mobilo tālruņu šī funkcija jau ir pieejama, taču, ja neesat pārliecināts, varat pārbaudīt sava modeļa piemērotību, izmantojot Google meklēšanas rīku vai tālruņa lietošanas instrukciju.

Tas, vai jūsu viedtālrunī būs šī funkcija, var būt atkarīgs no ražotāja vai ražošanas valsts. Tomēr ir vērts atcerēties, ka lielākā daļa tālruņu ar Android operētājsistēmu atbalsta eSIM, piemēram, Google Pixel zīmola viedtālruņi vai Samsung Galaxy sērija, sākot ar S20 modeli. Savukārt Apple OS tālruņiem šī funkcija ir pieejama, sākot no iPhone XR modeļa.

Labākā eSIM Turcijā

Saily eSIM karte ir viens no labākajiem ieguldījumiem ceļojot. Pēc tam, kad esat lejupielādējis lietotni, varat izvēlēties sev piemērotu plānu un datu apjomu, kas jums nepieciešams, lai pēc aktivizēšanas pārlūkotu informāciju izvēlētajā valstī.

Kāpēc iegādāties Saily?

 • Draudzīga cena: pat salīdzinot ar citiem eSIM pakalpojumu sniedzējiem, Saily cena ir zemāka;

 • 24/7 tērzēšanas tiešraides tērzēšana ar klientu apkalpošanas speciālistiem;

 • Tā darbojas vairāk nekā 150 valstīs un teritorijās;

 • Iespēja abonēt un papildināt esošos datus (papildināšana) bez nepieciešamības pārinstalēt eSIM;

 • Plašs datu plānu klāsts no 1 GB līdz 20 GB.

Saily vai Airalo?

Airalo ir eSIM pakalpojumu uzņēmums, kas jau ilgu laiku darbojas un ir labi pazīstams aktīvu ceļotāju un eSIM lietotāju vidū. "Airalo" ar lepnumu piedāvā eSIM kartes ar interneta datu plāniem, kas piemēroti gan īsiem ārzemju apmeklējumiem, gan ilgākiem ceļojumiem. Tās eSIM kartes ir pieejamas 200 valstīs un teritorijās. Tātad salīdzināsim, vai Lietuvas jaunuzņēmums "Saily" ir labāks par "Airalo".

Galvenās atšķirības:

 

Saily

Airalo

Vairākas eSIM

+

-

24/7 klientu apkalpošana

+

+

5G ātrums

+

+

Atbalsta gan iOS, gan Android operētājsistēmas

+

+

Vietējais tālruņa numurs

-

-

 

Lai gan abi pakalpojumu sniedzēji piedāvā ļoti līdzīgas funkcijas, Saily zemāka cena lielākajā pasaules daļā un elastīgi plānu piedāvājumi ir liela priekšrocība, izvēloties starp tiem. Savukārt tiem, kas bieži ceļo, šī piegādātāja papildu priekšrocība ir vienreizēja uzstādīšana. Tas nozīmē, ka pēc tam, kad esat uzstādījis Saily, nākamajā ceļojumā eSIM nebūs nepieciešams uzstādīt vēlreiz!