1
Noderīgi padomi ceļošanai 👌

Komo ezers - ko redzēt un darīt!

Ceļojums uz Komo ezeru un 13 brīnišķīgas lietas, ko tur darīt un redzēt

1. Apmeklējiet Komo pilsētu un izpētiet tās šarmanto vecpilsētu 
2. Izbaudiet braucienu ar prāmi pa Komo ezeru, apbrīnojot gleznaino ainavu 🚤
3. Apmeklējiet Villas Karlotta dārzus un apskatiet tās krāšņo arhitektūru 🌺
4. Uzkāpiet funikulierī līdz Brunate ciematam, lai baudītu panorāmas skatu uz ezeru 🚠
5. Nogaršojiet vietējos ēdienus, piemēram, risotto ar zivīm un polenta 
6. Apmeklējiet Belādžo pilsētiņu, kas pazīstama kā "Komo ezera pērle" 💎
7. Izpētiet Neso (Nesso)  gleznaino ūdenskritumu, kas ietek Komo ezerā. Šo ciemu mēdz saukt par skaistāko ciematu pie Komo ezera!

6 mazāk zināmas pērles pie un ap Komo ezera

1. Apmeklējiet Gravedona pilsētiņu ezera ziemeļu galā, kur atrodas vēsturiskā Villa Palazzo Gallio 🏰

2. Izpētiet Pjana di Spanja - līdzenu, auglīgu teritoriju ezera ziemeļu krastā 🌾

3. Apmeklējiet Abbazia di Piona - 12. gadsimta cisterciešu klosteri netālu no Koliko pilsētas, kas vēl ir lieliskā stāvoklī 🕍

4. Pastaigājieties pa Rezegonas della Brianza dabas taku, baudot skatus uz Komo ezeru 🥾

5. Apskatiet Orrido di Bellano - iespaidīgu aizu un ūdenskritumu netālu no Bellano pilsētas 🌿

6. Apmeklējiet Forte di Fuentes - 17. gadsimta spāņu cietoksni, kas slejas virs Komo ezera pie Šveitārijas robežas 🏰

 

Patīk, kā šie ieteikumi izklausās? Rezervējiet savu ceļojumu uz Komo ezeru ar AirGuru pārskatāmo katalogu!

Komo ezers - kāpēc to ir vērts apmeklēt? 🌊

Ir vietas, kuras vienkārši ir jāapmeklē vismaz vienu reizi dzīvē, un, ja mēs sastādītu šādu vietu sarakstu, Komo ezers būtu pašā augšgalā. Šodien mēs jums pastāstīsim, kāpēc ir vērts apmeklēt šo slavenību iecienīto Itālijas vietu.

🌄 Lielisks plāns brīvdienu ceļojumam

Komo ezera apmeklējums var kļūt par lielisku plānu jūsu brīvdienu ceļojumam. Galu galā ne vienmēr mums ir laiks doties garākos ceļojumos, tāpēc dažreiz gribas izrauties un nomainīt vidi kaut vai uz dažām dienām. Šis ezers stiepjas ~40 km uz ziemeļiem no Milānas, tāpēc pusdienu varētu veltīt arī tuvākai iepazīšanai ar Milānas pilsētu, ja vēl neesat tur bijuši. Pašlaik lidojumi uz Milānu ir ļoti lēti, tāpēc šāds brīvdienu ceļojums ne tikai uzlabotu rudens noskaņojumu, bet arī dotu iespēju doties ceļojumā, to ilgi neplānojot un netērējot papildu naudu.

🏞️ Brīnišķīga ainava

Komo ezera ainava ir satriecoša. Apmeklējot šo vietu, ainavā varēsiet redzēt un vērot iespaidīga augstuma kalnus, interesantu arhitektūru, dažādus augus un šauras ieliņas. Mēs iesakām vienu dienu veltīt izbraucienam ar laivu pa Komo ezeru - jums būs iespēja redzēt brīnišķīgus ciematus, baznīcas, mājiņas un villas, kas atrodas krastos. Interesants fakts - Komo ezerā ir tikai viena sala - Komačīna.

🍕 Ja jau esat bijuši Milānā, tad mēs iesakām ne tikai vienu dienu veltīt viena no lielākajiem Itālijas ezeriem apmeklējumam, bet pavadīt visu nedēļas nogali Komo pilsētiņā, kas atrodas kalnu pakājē. Apskatot apkārtni, neaizmirstiet izbaudīt garšīgākās itāļu picas un gardākos makaronu ēdienus.

🚌 Satiksme

Ja izlemsiet palikt Milānā, neuztraucieties, jo no Milānas pilsētas līdz Komo ezeram ir ļoti laba satiksme, tāpēc jūs bez raizēm sasniegsiet ceļojuma mērķi ar vilcienu vai autobusu, un, ja nepieciešams, jebkurā laikā varēsiet ērti atgriezties atpakaļ viesnīcā.

🌟 Slavenību iecienīta vieta

Komo ezers katru gadu piesaista neskaitāmas slavenības ne tikai tāpēc, ka viņi vēlas baudīt šo vietu vai tāpēc, ka šis brīnišķīgais dabas veidojums iedvesmo gleznotājus, rakstniekus, aktierus un veicina viņu radošo darbību. Lai gan šie divi iemesli ir patiesi, tomēr daudzi zvaigznes ir iegādājušās nekustamo īpašumu ezera krastā un pavada šeit daudz laika. Šeit nekustamo īpašumu, galvenokārt villas, ir iegādājušās tādas zvaigznes kā Džordžs Timotijs Klūnijs, Madonna, Silvestrs Stallone, Ronaldinho un citi.

🎥 Komo ezers ir ļoti populārs arī tāpēc, ka šajā vietā ir uzņemta ne viena vien slavenu kinofilmu aina. Vai zinājāt, ka šeit tika filmētas ainas filmai "Oušena divpadsmitnieks"?

📜 Komo ezera nosaukums nav viens?

Komo ezeram ir vairāki nosaukumi, un tas ir daudzkārt mainījies: sengrieķi sākotnēji ezeru sauca par "Lario", kas nozīmē dziļš. Vēlāk romieši šo nosaukumu nomainīja un deva ezeram nosaukumu "Lacus Larius" un "Lacius Comensis", kuru vēlāk saīsināja uz "Como". Savukārt mūsdienās Itālijā Komo ezers tiek saukts par "Lago di Como".

🍂 Tā kā Komo ezers ir ļoti iecienīts gan vietējo, gan tūristu vidū, tiek uzskatīts, ka vēlais pavasaris un rudens ir vispiemērotākais laiks tā apmeklēšanai.