1
Iedvesmai 💡

Centrālās Krētas ceļvedis - Retimno, Heraklion, Hersonisa un apkārtne!

Centrālā Krēta ir salas sirds un dvēsele, kas piedāvā aizraujošu ceļojumu cauri vēsturei, kultūrai un dabas skaistumam. Sākot no dzīvīgās Heraklionas pilsētas ar tās iespaidīgo arheoloģijas muzeju un Knososas pili, līdz burvīgajiem ciematiem, piemēram, Anogia un Zaros, šis Krētas reģions ir bagāts ar apskates vietām un piedzīvojumiem.

Centrālajā Krētā atrodamas arī tādas vēsturiskas pērles kā Arkadi klosteris, Faistos pils un Gortinas arheoloģiskais parks, kā arī elpu aizraujošas dabas ainavas, tostarp Idas kalns, Rouvas mežs un Agiofarago aiza.

Lasiet tālāk, lai uzzinātu vairāk par aizraujošajām vietām un aktivitātēm, kas jūs gaida centrālajā Krētā!

Pilsētas un kūrorti

Retimno

Retimno ir burvīga pilsēta Krētas centrālajā-rietumu daļā, kas slavena ar savu Venēcijas stila vecpilsētu, pludmali un dzīvelīgo atmosfēru. Tur var izbaudīt gan vēsturiskās, gan modernās Krētas atmosfēru.

 • Vecpilsēta ar šaurajām ieliņām un Venēcijas stila arhitektūru - pastaiga pa Retimno vecpilsētu ir kā ceļojums laikā, kur var apbrīnot krāsainās ēkas, senos namus un burvīgos laukumus. 🎨
 • Forteca - Venēcijas cietoksnis ar skatu uz pilsētu un jūru - no šī iespaidīgā cietokšņa paveras brīnišķīgs skats uz Retimno pilsētu un Vidusjūru. 🏰
 • Vecā osta ar kafejnīcām un restorāniem - šarmantā vecā osta ir ideāla vieta, kur baudīt gardu maltīti vai kafiju, vērojot kuģus un buriniekus. ⚓

Herakliona

Herakliona ir Krētas galvaspilsēta un lielākā pilsēta, kas piedāvā bagātīgu vēsturi, kultūru un izklaidi. Pie Heraklionas atrodas viena no slavenākajām arheoloģiskajām kultūrvietām Eiropā - minojiešu Knososas pils komplekss!

 • Arheoloģijas muzejs ar Minojas civilizācijas artefaktiem - šis muzejs ir lieliska apskates vieta, kur iepazīties ar senās Minojas civilizācijas atstātajiem dārgumiem. 🏺
 • Knososas pils - senās Minojas civilizācijas centrs - Knososas pils ir viena no nozīmīgākajām arheoloģiskajām vietām Grieķijā, kas ļauj ielūkoties senās civilizācijas noslēpumos. 🏛️
 • Morosini strūklaka un Lielā Marka laukums - šie ir Heraklionas pilsētas sirds un dvēsele, kur vienmēr valda dzīva atmosfēra. ⛲

Hersonisa

Hersonisa ir populārs kūrorts Krētas ziemeļu daļā, kas piedāvā plašas izklaides iespējas, pludmales un naktsdzīvi. Hersonisā daudz ko vēsturisku neatradīsiet, bet labu laiku pavadīt tās piejūras bāros un klubos gan varēsiet!

 • Populārs kūrorts ar plašu pludmali un naktsdzīvi - Hersonisa ir ideāla vieta tiem, kas meklē sauli, jūru un jautru atmosfēru. 🎉
 • Akvārijs "Aquaworld" un ūdens atrakciju parks "Star Beach" - šīs ir lieliskas vietas, kur pavadīt dienu kopā ar ģimeni, izbaudot ūdens priekus un iepazīstot jūras dzīvniekus. 🐠
 • Seno romiešu arheoloģiskais parks - šis parks ļauj ielūkoties Hersonisas senajā vēsturē un apskatīt romiešu laika drupas. 🏛️

Pludmales centrālajā Krētā

Ziemeļu piekraste

 • Stalidas pludmale - plaša, smilšaina pludmale netālu no Hersonisas. 🏖️ Tā ir ideāla vieta, kur pavadīt dienu saulē, baudot dzidro ūdeni un maigo smilti. Pludmale piedāvā arī vairākas kafejnīcas un restorānus, kur ieturēt maltīti.
 • Malia pludmale - populāra pludmale ar ūdens sporta iespējām. 🌊 Šeit var izbaudīt dažādas aktivitātes, piemēram, ūdens slēpošanu, vindsērfingu un peldēšanu. Pludmale ir arī lieliska vieta, kur vērot saulrietu pēc aktīvas dienas.
 • Potamos pludmale - klusa pludmale starp Retimno un Heraklionu. 🌴 Šī pludmale ir ideāla tiem, kas meklē mieru un klusumu, jo tā ir mazāk pārpildīta nekā citas pludmales. Tās kristāldzidrie ūdeņi un piekrastes ainavas rada patīkamu atmosfēru atpūtai.

Dienvidu piekraste

 • Matala pludmale - unikāla pludmale ar smilšakmens alām. 🏝️ Šī pludmale ir slavena ar savām neparastajām smilšakmens alām, kas kādreiz kalpoja kā mājokļi. Tā ir arī populāra vieta saulrietiem, pateicoties tās unikālajai ainavai.
 • Preveli pludmale - iespaidīga pludmale ar palmu audzi pie upes grīvas. 🌴 Šī pludmale ir īpaša ar savu burvīgo ainavu, ko veido palmu audze un upes grīva, kas ietek jūrā. Tā ir lieliska vieta, kur izbaudīt dabas skaistumu un atpūsties no ikdienas steigas.
 • Agiofarago pludmale - nomaļa pludmale, kas sasniedzama pārgājiena laikā. 🥾 Šī pludmale ir piemērota tiem, kas meklē piedzīvojumus un vēlas izbaudīt neskarto dabu. Lai sasniegtu pludmali, jādodas pārgājienā pa aizraujošu taku, kas ved cauri iespaidīgai aizai.

Dabas apskates vietas centrālajā Krētā

 • Idas kalns (Psiloritis) - augstākais kalns Krētā ar pārgājienu takām. ⛰️ Šis kalns ir populārs galamērķis pārgājienu entuziastiem, jo tas piedāvā dažādas takas ar aizraujošiem skatiem. No kalna virsotnes paveras elpu aizraujošs skats uz Krētas ainavu.
 • Rouvas mežs - plaši priežu meži Idas kalna nogāzēs. 🌲 Šis mežs ir ideāla vieta pastaigām un piknikiem, izbaudot svaigu gaisu un dabas skaņas. Tas ir arī mājas daudzām augu un dzīvnieku sugām, padarot to par interesantu vietu dabas entuziastiem.
 • Zaros ezers - gleznains ezers Idas kalna pakājē. 🌄 Šis ezers ir populārs galamērķis gan vietējiem, gan tūristiem, pateicoties tā mierīgajai atmosfērai un skaistajām ainavām. Tas ir lielisks vieta piknikam vai vienkārši atpūtai dabā.
 • Agiofarago aiza - iespaidīga aiza ar pārgājienu taku līdz jūrai. 🏞️ Šī aiza ir viena no Krētas iespaidīgākajām dabas brīnumām, kas piedāvā aizraujošu pārgājienu pieredzi. Takas noved līdz nomaļai pludmalei, kur var atpūsties un izbaudīt dabas skaistumu.

Ja esat gatavi ceļot uz Turciju, izvēlēties kādu no AirGuru.lv piedāvātajiem ceļojumiem vai izmantojiet AirGuru Krētas ceļojumu katalogu, lai atlasītu tieši tādu ceļojumu, kādu jūs vēlaties!

E-pasts: sveiki@airguru.lv

Telefona numurs: +37167660438

Interesanti ciemati centrālajā Krētā

 • Anogia - tradicionāls kalnu ciemats ar amatniecības darbnīcām. 🏘️ Šis ciemats ir slavens ar savu unikālo kultūru un tradīcijām, kas saglabājušās gadsimtiem ilgi. Apmeklējot Anogia, var apskatīt vietējo amatnieku darbnīcas un iegādāties autentiskus suvenīrus.
 • Zaros - gleznains ciemats Idas kalna pakājē. 🎨 Šis ciemats ir ideāla vieta, kur izbaudīt Krētas lauku šarmu un mierpilno atmosfēru. No Zaros var doties pārgājienos pa apkārtnes takām un apbrīnot brīnišķīgos skatus uz kalnu ainavām.
 • Axos - sens ciemats ar tradicionālo arhitektūru un amatniecību. 🏛️ Axos ir viens no senākajiem ciematiem Krētā, kur joprojām var apskatīt tradicionālo akmens arhitektūru un iepazīt vietējo amatniecību. Tas ir lielisks galamērķis tiem, kas vēlas izzināt Krētas vēsturi un kultūru.

Vēsturiskas un kultūras vietas

 • Arkadi klosteris - vēsturiski nozīmīgs klosteris netālu no Retimno. ⛪ Šis klosteris ir nozīmīgs Krētas vēsturē, jo tas bija svarīgs centrs cīņā pret Osmaņu impēriju. Apmeklētāji var apskatīt klostera skaisto arhitektūru un uzzināt vairāk par tā lomu Krētas vēsturē.
 • Faistos pils - Minojas pils drupas ar skatu uz Messaras līdzenumu. 🏰 Šī senā pils ir viena no nozīmīgākajām Minojas civilizācijas vietām Krētā. No tās drupām paveras brīnišķīgs skats uz Messaras līdzenumu, ļaujot apmeklētājiem izbaudīt gan vēsturi, gan ainavas skaistumu.
 • Gortinas arheoloģiskais parks - senās Romas pilsētas drupas. 🏛️ Šis arheoloģiskais parks ir lieliska vieta, kur apskatīt senās Romas pilsētas drupas un uzzināt vairāk par Krētas vēsturi Romas valdīšanas laikā. Apmeklētāji var staigāt pa senajām ielām un iztēloties, kā izskatījās dzīve pirms gadsimtiem.

Aktīvās atpūtas iespējas

 • Pārgājieni Idas kalnā un Rouvas mežā. 🥾 Centrālā Krēta piedāvā lielisku iespēju doties aizraujošos pārgājienos pa Idas kalnu un Rouvas mežu. Šīs vietas ir piemērotas gan pieredzējušiem pārgājienu entuziastiem, gan tiem, kas vēlas izbaudīt dabu mierīgākā tempā.
 • Klinšu kāpšana Agiofarago aizā. 🧗 Agiofarago aiza ir populāra vieta klinšu kāpšanas entuziastiem, jo tā piedāvā dažādas maršrutus ar atšķirīgiem grūtības līmeņiem. Pēc aizraujošās kāpšanas var atpūsties un atveldzēties kristāldzidrajos aizas ūdeņos.
 • Raftings Kourtaliotiko aizā pie Plakias. 🚣 Kourtaliotiko aiza ir ideāla vieta, kur izbaudīt raftingu Krētas dienvidu piekrastē. Aizraujošais brauciens pa straujajiem aizas ūdeņiem sniedz neaizmirstamu piedzīvojumu un iespēju apbrīnot iespaidīgās klintis un dabas skatus.
 • Velo tūres pa centrālo Krētu un piekrastes ceļiem. 🚴 Centrālā Krēta piedāvā lielisku iespēju izpētīt tās ainavas un apskates vietas, dodoties velo tūrēs. Var izvēlēties maršrutus gan pa kalnainiem ceļiem, gan gar piekrasti, izbaudot svaigo gaisu un saules siltumu.