online
1

Malta

Pielāgo savas brīvdienas
VIESNĪCAS KATEGORIJA
Ēdināšanas veids
Izlidošana no
GALAMĒRĶIS VAI VIESNĪCA
16 atrasti piedāvājumi

Malta – vieta, kur baudīt sauli, kristāldzidru ūdeni, iepazīt vēsturi un ļauties piedzīvojumiem. Skaistā galvaspilsēta Valleta pārsteigs ar arhitektūru un bagāto kultūras mantojumu! Te sauli var baudīt 300 dienas gadā, un siltus laikapstākļus pat decembrī – ko gan vēl var vēlēties?

Ielāde ...

IEVĒROJAMAS VIETAS MALTĀ

Valleta – Maltas galvaspilsēta ar UNESCO mantojuma statusu noteikti ir apskates vērta. Šaurās ieliņas un krāsainie, ar ziediem rotātie slēģi ir pilni ar vēsturi, un pastaigas pa Valletas pludmali saulrietā rada daudz romantikas.

Republikas iela ir Valletas centrālā iela, ko vietējie dēvē arī par Strada Reale. Lielākā daļa pasākumu, veikali, restorāni un viss pārējais ir viegli sasniedzams, nogriežoties no tās pa šaurākām ieliņām.

Augšējā un apakšējā Barrakka dārzi - tiem, kas meklē iespaidīgus skatus vai mierīgu atpūtu no pilsētas steigas un burzmas. Dārzi atrodas Valletas austrumu daļā, tie noteikti liks jums apstāties un izņemt kameru, lai skatītos panorāmu. Vērts zināt: svētdienās daudzas kafejnīcas vai veikali Valletā tiek slēgti daudz agrāk, tāpēc, ierodoties pēcpusdienā, būs atvērti tikai vakara restorāni un bāri.

Mdina ir Maltas vēsturiskā galvaspilsēta. Tradicionālā arhitektūra un omulīgie pagalmi atgādina viduslaikus, iespējams, tāpēc Mdina tika izvēlēta slavenā seriāla "Troņu kara" filmēšanai. Papildus romantiskām pastaigām Mdinā var izbaudīt arī daudzus dabas un vēstures muzejus. Der zināt: muzeju darba laiks ir atšķirīgs, tāpēc nepieciešams iepriekš pārbaudīt, biļešu cenas svārstās no 2 līdz 10 eiro. Atlaides parasti tiek piemērotas bērniem, studentiem un senioriem.

Golden Bay ir viena no populārākajām un lielākajām pludmalēm, un tā atrodas starp milzīgiem akmeņiem. Irdenas smiltis un gleznainie saulrieti padara šo pludmali par iecienītu gan tūristu, gan vietējo iedzīvotāju vidū. Tomēr, ja meklējat kaut ko klusāku, Għajn Tuffieħa un Paradise pludmales ir tikpat skaistas un atrodas netālu no Golden Bay.

Ta'ghrat templis – neolīta templis, kas atrodas salas rietumu daļā, Mgarro ciemā – tā ir viena no vecākajām saglabājušās reliģiskajām celtnēm pasaulē. Akmens konstrukcijas datētas ar 3600 gadiem p.m.ē. - struktūra ir pat vecāka par Ēģiptes piramīdām. Vērts zināt: atvērts katru dienu 9:00-17:00, izņemot otrdienas. Biļešu cena ir 10 eiro, skolēniem, bērniem un senioriem tiek piemērotas atlaides.

Sliema un Paceville ir piemērotas tiem, kas meklē vairāk darbības un tūristiem draudzīgus galamērķus. Pacevillē katru vakaru atradīsiet plašu restorānu, bāru un naktsklubu izvēli. Maltā katra nedēļas diena ir piemērota ballītēm, un kokteiļu cenas ir patiešām draudzīgas, it īpaši Happy Hour laikā. Un, ja jūs vairāk piesaista klusāki restorāni vai suvenīru veikali, labākā izvēle ir piejūras promenāde Sliemā, kas ir ļoti piemērota gan ģimenēm, gan aktīvākam vakaram. Vērts zināt: gan Pacevillē, gan Sliemā var atrast nelielas, mazāk noslogotas pludmales (ne vienmēr smilšainas). Sliemas populārākā ir Viktorijas laikmeta Fond Ghadir pludmale ar maziem klinšu baseiniem – peldēšana šeit ir patiesi autentiska pieredze.

Marsaxlokk ir zvejnieku pilsēta Maltas salas dienvidos, kas slavena ar savu svētdienas svaigo zivju tirgu un labākajiem jūras velšu restorāniem. Un pavisam netālu no Marsaxlokk var atrast iespaidīgo dabas Sv. Pētera baseinu.

Gozo un Kamino salas – papildus galvenajai un lielākajai Maltas salai valstī ir vēl divas salas, kurās var viegli nokļūt ar prāmi.

Mazā Camino sala ir slavena ar savām pludmalēm ar dzidrāko ūdeni un pārsteidzošiem dabas skatiem. Populārākā "Zilā lagūna" patiešām attaisno savu nosaukumu, jo ūdens šeit, iespējams, ir zilākais Eiropā. Kokteiļi ananāsos un saulē mirdzošs ūdens rada īstu svētku atmosfēru. Un, ja ceļotāju iemīļotā "Zilā lagūna" izrādās pārāk tūristiska, tuvumā ir citas privātākas pludmales ar augstām klintīm un tikpat dzidru ūdeni.

Gozo sala ir daudz lielāka par Camino, tāpēc var apbrīnot ne tikai dabu, bet arī mazākās, klusākās Maltas pilsētiņas, starp kurām kursē tādi paši autobusi kā galvenajā salā. Vietējie stāsta, ka uz Gozo salu dodas atpūsties, jo tur esot mazāks troksnis un satiksme. Salā ir vēl vairāk smilšu pludmales un ievērojami vairāk zaļo zonu. Gozo galvaspilsētā Viktorijā atrodas masīvā Gozo citadele, no kuras paveras satriecoša panorāma.